TNG 6x25

Timescape

Past v čase

 • Základní informace

  Synopse

  USS Enterprise je zamrzlá v čas jen vlásek od totální destrukce a Picard musí přijít na to, jak ji zachránit, aniž by ji zničil.

  Galerie

  • Při návratu runaboutem na Enterprise Deanna najednou sleduje, jak její tři společníci na několik vteřin zamrznou v čase. Pak se totéž přihodí jí a dochází k dalším anomáliím.

   Při návratu runaboutem na Enterprise Deanna najednou sleduje, jak její tři společníci na několik vteřin zamrznou v čase. Pak se totéž přihodí jí a dochází k dalším anomáliím.

  • Senzory zjišťují, že se runabout nachází v poli časových poruch. V každé z nich čas plyne jinou rychlostí. Poruchy houstnou směrem, kde by měla být Enterprise.

   Senzory zjišťují, že se runabout nachází v poli časových poruch. V každé z nich čas plyne jinou rychlostí. Poruchy houstnou směrem, kde by měla být Enterprise.

  • Když Enterprise najdou, je také zamrzlá v čase spolu s romulanskou lodí. Vypadá to jako bojová situace, zároveň ale Enterprise Romulanům přenáší energii.

   Když Enterprise najdou, je také zamrzlá v čase spolu s romulanskou lodí. Vypadá to jako bojová situace, zároveň ale Enterprise Romulanům přenáší energii.

  • Modifikovaná nouzová transportní zařízení vyrobí kolem každého z nich "bublinu", v níž čas plyne normálně, časové poruchy se k nim nedostanou.

   Modifikovaná nouzová transportní zařízení vyrobí kolem každého z nich "bublinu", v níž čas plyne normálně, časové poruchy se k nim nedostanou.

  • Situace na Enterprise je zmatená a vážná. Jestli se čas rozběhne normálně, Beverly zemře. Na loď jsou ale transportováni neozbrojení a ranění Romulané.

   Situace na Enterprise je zmatená a vážná. Jestli se čas rozběhne normálně, Beverly zemře. Na loď jsou ale transportováni neozbrojení a ranění Romulané.

  • Ve strojovně je čeká nejhorší zpráva: explodovalo warp jádro, výbuch se pouze díky extrémně zpomalenému času šíří nesmírně pomalu.

   Ve strojovně je čeká nejhorší zpráva: explodovalo warp jádro, výbuch se pouze díky extrémně zpomalenému času šíří nesmírně pomalu.

  • Na romulanské lodi zjistí příčinu časových poruch: je jí umělá singularita, kterou romulanské lodě užívají jako zdroj energie. Tato singularita je však kontaminována organickou hmotou.

   Na romulanské lodi zjistí příčinu časových poruch: je jí umělá singularita, kterou romulanské lodě užívají jako zdroj energie. Tato singularita je však kontaminována organickou hmotou.

  • Sken způsobil, že se čas rozběhl. Kapitán sleduje z runaboutu explozi Enterprise. Pak se čas ale začne vracet a zastaví se ve stejném okamžiku jako předtím.

   Sken způsobil, že se čas rozběhl. Kapitán sleduje z runaboutu explozi Enterprise. Pak se čas ale začne vracet a zastaví se ve stejném okamžiku jako předtím.

  • Na romulanském můstku se ale něco změnilo: za Geordim stojí muž, který tam předtím nebyl. Když je odhalen, napadne Geordiho. Ze střetu různých časů se oba muži dostávají do šoku.

   Na romulanském můstku se ale něco změnilo: za Geordim stojí muž, který tam předtím nebyl. Když je odhalen, napadne Geordiho. Ze střetu různých časů se oba muži dostávají do šoku.

  • Onen muž je bytost z jiného časoprostorového kontinua, která se snažila zachránit hnízdo svých mláďat, které omylem umístili do umělé singularity místo do přirozené. Muž potom zmizí.

   Onen muž je bytost z jiného časoprostorového kontinua, která se snažila zachránit hnízdo svých mláďat, které omylem umístili do umělé singularity místo do přirozené. Muž potom zmizí.

  • Plán zní využít účinků trikordéru, ale obráceně: čas se vrátí před počátek přenosu energie a oni mu zabrání. Data však napadne druhá z cizích bytostí, přenos je zahájen a nejde ho přerušit.

   Plán zní využít účinků trikordéru, ale obráceně: čas se vrátí před počátek přenosu energie a oni mu zabrání. Data však napadne druhá z cizích bytostí, přenos je zahájen a nejde ho přerušit.

  • Kapitán navede runabout do paprsku, který se jeho explozí přeruší. Mláďata cizího druhu mizí nejen se singularitou, ale hned s celou romulanskou lodí a Enterprise je zachráněna.

   Kapitán navede runabout do paprsku, který se jeho explozí přeruší. Mláďata cizího druhu mizí nejen se singularitou, ale hned s celou romulanskou lodí a Enterprise je zachráněna.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  46944.2

  Označení:
  6x25, #151
  Český název:
  Past v čase
  Premiéra:
  14. 6. 1993
  Autor:
  Braga Brannon
  Režie:
  Nimoy Adam
  Hodnocení:

  89 % (24 hlasů, Trekkies.cz)

  divider
  Hrají:
  Dále hrají:
  • Michael Bofshever (Romulan)
  • ad.
 • Reference

  druhy
  životní forma z kvantové singularity
  postavy
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • První pohled do strojovny romulanské lodě.

  Fenomén 47

  • Kapitán Picard, Dat, Geordi La Forge a Deanna Troi se vracejí raketoplánem dlouhého doletu z konference o psychologických účincích pobytu v hlubokém vesmíru zpět na USS Enterprise-D. Raketoplán prolétne časovou poruchou, která způsobuje selhání motorů. Pravá gondola raketoplánu nefunguje. Dat obnovuje její provoz převodem paliva z druhé gondoly. Zjišťuje, že palivo v pravé gondole bylo vyčerpáno, protože byla v činnosti nepřetržitě 47 dní. Geordi po Datovi časový údaj nevěřícně zopakuje. Časové poruchy jsou čím dál horší, pocházejí z pohonu romulanské lodě, která jejich vinou spolu s USS Enterprise-D doslova zamrzla v čase.

  Hostující herci

  • Michael Bofshever (Romulan) si před touto rolí zahrál Torana v epizodě DS9 Progress.

  Režiséři

  • Druhá epizoda TNG, kterou režíroval syn Leonarda Nimoye (představitele pana Spocka) Adam. Tou první je epizoda Rascals.
divider <<< Second Chances Descent, Part I >>>

© 2000–2022 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries (Casperium)