lcars
logo
<<< The Best of Both Worlds, Part I Family >>>

The Best of Both Worlds, Part II

 • Základní informace

  Synopse

  Riker je prohlášen kapitánem Enterprise a čelí dilematu, zda se pokusit zachránit kapitána Picarda nebo se soustředit na zničení Borgů. Enterprise je těžce požkozena a Borgové útočí na flotilu lodí u Wolfu 359.

  Galerie

  Enterprise střílí veškerou energií, co má, ale je nucena střelbu přerušit, aby se nezničila. Borgové vědí vše, co Picard. Ztrácí možnost letět warpem a Borgové unikají.
  Enterprise střílí veškerou energií, co má, ale je nucena střelbu přerušit, aby se nezničila. Borgové vědí vše, co Picard. Ztrácí možnost letět warpem a Borgové unikají.
  Flotila 40 lodí Federace se s Borgy střetla u Wolfu 359. Admirál Hanson informuje o katastrofální situaci těsně před tím, než je Melbourne zničena.

  Flotila 40 lodí Federace se s Borgy střetla u Wolfu 359. Admirál Hanson informuje o katastrofální situaci těsně před tím, než je Melbourne zničena.

  Riker povýšený na kapitána jmenuje Shelbyovou prvním důstojníkem, zatímco probíhají horečné opravy. Enterprise se konečně vydává stíhat Borgy mířící k Zemi.

  Riker povýšený na kapitána jmenuje Shelbyovou prvním důstojníkem, zatímco probíhají horečné opravy. Enterprise se konečně vydává stíhat Borgy mířící k Zemi.

  Za Rikerem, který si připadá jako velmi nedostatečná náhražka kapitána Picarda, přichází Guinan a vysvětluje mu, proč musí na Picarda zapomenout.

  Za Rikerem, který si připadá jako velmi nedostatečná náhražka kapitána Picarda, přichází Guinan a vysvětluje mu, proč musí na Picarda zapomenout.

  Po příletu k Wolfu 359 vidí zdrcená posádka trosky federační flotily.

  Po příletu k Wolfu 359 vidí zdrcená posádka trosky federační flotily.

  Riker si vzal Guinanina slova k srdci a naplánoval nečekanou akci. Oddělil talířovou sekci a z bojového můstku se pokouší slibem, že se Enterprise vzdá, Borgy zdržet.

  Riker si vzal Guinanina slova k srdci a naplánoval nečekanou akci. Oddělil talířovou sekci a z bojového můstku se pokouší slibem, že se Enterprise vzdá, Borgy zdržet.

  Při přestřelce krychle s bojovou i talířovou sekcí se Worf a Dat nepozorovaně dostanou raketoplánem do krychle a podaří se jim kapitána unést.

  Při přestřelce krychle s bojovou i talířovou sekcí se Worf a Dat nepozorovaně dostanou raketoplánem do krychle a podaří se jim kapitána unést.

  Riker chtěl oddělením kapitána přerušit jeho spojení s Borgy a získat přístup ke všemu, co vědí, tak jako oni měli přístup ke všem Picardovým vědomostem, avšak nefunguje to.

  Riker chtěl oddělením kapitána přerušit jeho spojení s Borgy a získat přístup ke všemu, co vědí, tak jako oni měli přístup ke všem Picardovým vědomostem, avšak nefunguje to.

  Krychle mezitím vstoupila do Sluneční soustavy a míjí Jupiter.

  Krychle mezitím vstoupila do Sluneční soustavy a míjí Jupiter.

  S relativně slabou obranou na Marsu si snadno poradila a v cestě k Zemi jí už nebrání vůbec nic.

  S relativně slabou obranou na Marsu si snadno poradila a v cestě k Zemi jí už nebrání vůbec nic.

  Riker hodlá nařídit kolizní kurz ke krychli. Dat se však přes borgské komponenty v Picardovi napojil na borgské systémy a na Picardovu radu "Spát!" dá Borgům povel k regeneraci.

  Riker hodlá nařídit kolizní kurz ke krychli. Dat se však přes borgské komponenty v Picardovi napojil na borgské systémy a na Picardovu radu "Spát!" dá Borgům povel k regeneraci.

  Všichni Borgové regenerují a Země je momentálně zachráněna. Přes námitky, že prozkoumat borgskou krychli by se mohlo hodit, dává Riker rozkaz krychli na orbitě Země zničit.

  Všichni Borgové regenerují a Země je momentálně zachráněna. Přes námitky, že prozkoumat borgskou krychli by se mohlo hodit, dává Riker rozkaz krychli na orbitě Země zničit.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  44001

  Označení:
  4x01, #75
  Český název:
  To nejlepší z obou světů, část II
  Premiéra:
  24. 9. 1990
  Autor:
  Piller Michael
  Režie:
  Bole Cliff
  Hodnocení:

  4,6/5 (31 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Elizabeth Dennehy (nadpor. Elizabeth Shelbyová)
  • George Murdock (admirál Hanson)
  • Colm Meaney (Miles O'Brien)
  • ad.
 • Reference

  postavy
  O'Brien Miles Edward
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • První cliffhanger ve Star Treku - epizoda, která má napnout diváky čekající na další sezónu svého seriálu. Obě části režíroval jeden režisér, což zdaleka není pravidlem.
  • Borgy asimilovaný kapitán Picard dostane jmého Locutus, které je odvozeno od latinského slova "kobylky". Navozuje představu jedné ze sedmi egyptských pohrom předznamenávajících odchod Židů z Egypta.

  Vývoj postav

  • Postavu nadpor. Shelbyové převzal Peter David jako jednu z hlavních postav do své románové série New Frontier. Vedle ní se v sérii dnes už více než desítky románů vyskytují z postav známých z obrazovky také vulkanská léčitelka dr. Selar a kadet Robin Leflerová, přítelkyně Wesleyho Crushera (viz např. epizoda TNG The Game).

  Hostující herci

  • George Murdock (adm. Hanson) hrál také Boha ve filmu Star Trek V: The Final Frontier a dr. Salika v legendárním, i když u nás bohužel nevysílaném sci-fi seriálu Battlestar Galactica.
  • Elizabeth Dennehy (Shelbyová) je dcerou známého herce Briana Dennehyho (např. série filmů o Jacku Reedovi, série filmů Cocoon (Zámotek) nebo filmy F/X (Zvláštní efekty)). Elizabeth jsme mohli vidět například ve filmech Jasné nebezpečí, Gattaca nebo Hra.

  Režiséři

  • Režisér Cliff Bole je jedním z kmenových režisérů Star Trek. Režíroval řadu epizod v TNG, DS9 i VOY.
  • Podle příjmení režiséra Bola byl pojmenován druh Bolianů.
<<< The Best of Both Worlds, Part I Family >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries