lcars
logo
<<< Manhunt Peak Performance >>>

The Emissary

 • Základní informace

  Synopse

  Na palubu Enterprise se nalodí K'Ehleyr, která je po matce člověk a po otci Klingon. Musí se vypořádat nejen s lodí plnou Klingonů, kteří se právě probudili z kryogenického spánku a myslí si, že jsou ve válce s Federací, ale i s Worfem. Ten se k ní napřed chová chladně, přestože spolu dříve chodili, a pak si ji chce zase hned vzít. Jejich setkání nezůstane bez následku...

  Galerie

  Enterprise kontaktuje admirál Gromeková a v přísně tajné misi ji odvelí na jisté souřadnice, kde má vyzvednout sondu se zvláštním vyslancem Federace.
  Enterprise kontaktuje admirál Gromeková a v přísně tajné misi ji odvelí na jisté souřadnice, kde má vyzvednout sondu se zvláštním vyslancem Federace.
  Zvláštní vyslanec K'Ehleyr informuje posádku o lodi T'Ong, která 75 let nebyla v kontaktu s Impériem a teď se vrací plná hibernovaných Klingonů. K'Ehleyr si myslí, že bude nutné ji zničit.

  Zvláštní vyslanec K'Ehleyr informuje posádku o lodi T'Ong, která 75 let nebyla v kontaktu s Impériem a teď se vrací plná hibernovaných Klingonů. K'Ehleyr si myslí, že bude nutné ji zničit.

  Kapitán chce možnosti a jejich hledáním pověří K'Ehleyr a Worfa, kteří si v minulosti byli blízcí. Místo aby nalezli řešení, zuřivě se pohádají.

  Kapitán chce možnosti a jejich hledáním pověří K'Ehleyr a Worfa, kteří si v minulosti byli blízcí. Místo aby nalezli řešení, zuřivě se pohádají.

  V K'Ehleyr, po otci Klingonce, převládne její klingonská polovina a ona v zuřivosti rozbije stolek ve své kajutě.

  V K'Ehleyr, po otci Klingonce, převládne její klingonská polovina a ona v zuřivosti rozbije stolek ve své kajutě.

  Deanna K'Ehleyr radí, aby si vztek vybila raději v simulátoru v některém z bojových programů.

  Deanna K'Ehleyr radí, aby si vztek vybila raději v simulátoru v některém z bojových programů.

  K'Ehleyr si našla jeden z Worfových kalisthenických programů. Worf, který také potřebuje ventilovat svůj vztek, se k ní brzy připojí.

  K'Ehleyr si našla jeden z Worfových kalisthenických programů. Worf, který také potřebuje ventilovat svůj vztek, se k ní brzy připojí.

  Po zuřivém boji spolu v simulátoru stráví noc. Ráno je Worf připraven složit manželskou přísahu, protože si tak žádá klingonská čest. K'Ehleyr rezolutně a uraženě odmítá.

  Po zuřivém boji spolu v simulátoru stráví noc. Ráno je Worf připraven složit manželskou přísahu, protože si tak žádá klingonská čest. K'Ehleyr rezolutně a uraženě odmítá.

  Objeví se T'Ong, bez varování na Enterprise vystřelí a zamaskuje se. K'Ehleyr je stále přesvědčena, že až ji najdou, budou nuceni ji sestřelit.

  Objeví se T'Ong, bez varování na Enterprise vystřelí a zamaskuje se. K'Ehleyr je stále přesvědčena, že až ji najdou, budou nuceni ji sestřelit.

  Worf však našel jiné řešení. Jako kapitán, s K'Ehleyr jako prvním důstojníkem po boku, přesvědčí kapitána K'Temoca, že časy se změnily a aby v klidu vyčkal příletu Klingonů.

  Worf však našel jiné řešení. Jako kapitán, s K'Ehleyr jako prvním důstojníkem po boku, přesvědčí kapitána K'Temoca, že časy se změnily a aby v klidu vyčkal příletu Klingonů.

  K'Ehleyr se transportuje na T'Ong, aby Klingony připravila na 24. století. Při loučení si ona i Worf přiznávají, že lhostejnost předstírali, že jejich vzájemné city jsou hluboké.

  K'Ehleyr se transportuje na T'Ong, aby Klingony připravila na 24. století. Při loučení si ona i Worf přiznávají, že lhostejnost předstírali, že jejich vzájemné city jsou hluboké.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  42901

  Označení:
  2x20, #46
  Český název:
  Posel
  Premiéra:
  26. 6. 1989
  Autor:
  Manning Richard, Beimler Hans
  Režie:
  Bole Cliff
  Hodnocení:

  3,6/5 (25 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Suzie Plakson (K'Ehleyr)
  • Lance Le Gault (K'Temoc)
  • Georgann Johnson (adm. Gromeková)
  • ad.
 • Reference

  lodě
  P'Rang, T'Ong
  planety
  Boradis III
  postavy
  Gromeková, K'Ehleyr, K'Temoc, O'Brien Miles Edward
  základny a kolonie
  Hvězdná základna 153, Hvězdná základna 336
 • Zajímavosti

  Hostující herci

  • Suzie Plakson (K’Ehleyr) ve své výraznější roli ve Star Treku. Tou první byla vulkanská dr. Selar v epizodě The Schizoid Man. Kromě toho ztělesnila také Lady Q v epizodě VOY Q and the Grey. Mimo žánr sci-fi ji můžeme vidět jako dr. Golfinosovou v seriálu Jsem do tebe blázen.
  • Georgann Johnson (adm. Gromeková) známe především jako paní Quinnovou ze seriálu Doktorka Quinnová.

  Režiséři

  • Režisér Cliff Bole je jedním z kmenových režisérů Star Trek. Režíroval řadu epizod v TNG, DS9 i VOY.
  • Podle příjmení režiséra Bola byl pojmenován druh Bolianů.
<<< Manhunt Peak Performance >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries