lcars
logo
<<< Q Who? Up the Long Ladder >>>

Samaritan Snare

 • Základní informace

  Synopse

  Geordiho zajali Pakledi, kteří o sobě tvrdí, že "jsou chytří", a chtějí, aby jim opravil loď. Picard musí podstoupit operaci srdce, a tak s Wesleym letí na základnu 515. Tam se však operace vymkne z rukou.

  Galerie

  Wesley tráví několik obávaných hodin s kapitánem cestou raketoplánem na základnu 515. Wesley letí ke zkouškám a kapitán se musí podrobit výměně srdeční náhrady.

  Wesley tráví několik obávaných hodin s kapitánem cestou raketoplánem na základnu 515. Wesley letí ke zkouškám a kapitán se musí podrobit výměně srdeční náhrady.

  Ihned po jejich odletu zachytí Enterprise nouzový signál. Doleti k pakledské lodi Mondor, jejíž poněkud pomalejší posádka žádá o pomoc.

  Ihned po jejich odletu zachytí Enterprise nouzový signál. Doleti k pakledské lodi Mondor, jejíž poněkud pomalejší posádka žádá o pomoc.

  Přes Worfovy protesty posílá komandér Riker Geordiho na pakledskou loď, aby pomohl s opravou. Deanna však z Pakledů cítí faleš a lstivost a náhle je zřejmé, že Geordi je v nebezpečí.

  Přes Worfovy protesty posílá komandér Riker Geordiho na pakledskou loď, aby pomohl s opravou. Deanna však z Pakledů cítí faleš a lstivost a náhle je zřejmé, že Geordi je v nebezpečí.

  Když je Geordi hotov a má být transportován zpět, kapitán ho omráčí jeho phaserem. Za jeho život Pakledi požadují databázi Enterprise. Riker je krutě podcenil.

  Když je Geordi hotov a má být transportován zpět, kapitán ho omráčí jeho phaserem. Za jeho život Pakledi požadují databázi Enterprise. Riker je krutě podcenil.

  Raketoplán s kapitánem a Wesleym mezitím doletěl na planetární základnu 515.

  Raketoplán s kapitánem a Wesleym mezitím doletěl na planetární základnu 515.

  Sebevědomý kardiochirurg vysvětluje svým studentům rutinní operaci. Neočekává žádné komplikace.

  Sebevědomý kardiochirurg vysvětluje svým studentům rutinní operaci. Neočekává žádné komplikace.

  Ke komplikacím však dojde a kardiochirurg situaci nezvládá. Kapitán zvolna umírá. Je vysláno nouzové sdělení na Enterprise, jejíhož specialistu potřebují k záchraně kapitánova života.

  Ke komplikacím však dojde a kardiochirurg situaci nezvládá. Kapitán zvolna umírá. Je vysláno nouzové sdělení na Enterprise, jejíhož specialistu potřebují k záchraně kapitánova života.

  Komandér na Pakledy vymyslel a připravil léčku. Geordi naštěstí pochopil pokyny a v okamžiku, kdy Enterprise "střílí" obyčejným světlem, sabotuje pakledské zbraně a štíty.

  Komandér na Pakledy vymyslel a připravil léčku. Geordi naštěstí pochopil pokyny a v okamžiku, kdy Enterprise "střílí" obyčejným světlem, sabotuje pakledské zbraně a štíty.

  Geordi je v pořádku na můstku a Enterprise se může ve spěchu vydat k hvězdné základně 515.

  Geordi je v pořádku na můstku a Enterprise se může ve spěchu vydat k hvězdné základně 515.

  Když se kapitán Picard probere, vidí nad sebou usmívající se dr. Pulaski. Z toho, že o jeho umělém srdci teď ví celá posádka, opravdu není nadšen.

  Když se kapitán Picard probere, vidí nad sebou usmívající se dr. Pulaski. Z toho, že o jeho umělém srdci teď ví celá posádka, opravdu není nadšen.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  42779

  Označení:
  2x17, #43
  Český název:
  Nástrahy lékařské péče
  Premiéra:
  15. 5. 1989
  Autor:
  McCullough Robert L.
  Režie:
  Landau Les
  Hodnocení:

  2,9/5 (26 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Lycia Naff (Sonya)
  • Christopher Collins (Grebnedlog)
  • Tzi Ma (specialista v molekulární biologii)
  • ad.
 • Reference

  druhy
  Pakledi
  lodě
  Mondor
  postavy
  Grebnedlock, Reginod, Van Doren MUDr.
  základny a kolonie
  Hvězdná základna 515, Hvězdná základna Earhart
  restaurace, kavárny, bary, hotely apod.
  Bonestellovo centrum volného času
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • Jaké potíže se srdcem má kapitán Picard, to se dozvíme v epizodě Tapestry.

  Hostující herci

  • Lycia Neff se jako Sonya Gomezová objevila také v epizodě TNG Q Who?. Mohli jsme ji vidět také ve filmech Total Recall nebo Leathal Weapon (Smrtonosná zbraň).
  • Christopher Collins (Grebnedlog) hrál také kpt. Kargana v epizodě TNG A Matter of Honor.
  • Herec hong-kongského původu Tzi Ma (specialista v molekulární biologii) hrál Lee Heie v seriálu Martial Law a hostoval např. v seriálech MacGyver, Millennium, JAG nebo The Pretender (Chameleon). Viděli jsme ho také např. ve filmech Rozpoutané peklo nebo Řetězová reakce.

  Režiséři

  • Les Landau je jedním z režisérů, kteří pro Star Trek často natáčejí. Režíroval řadu epizod TNG, DS9 i VOY. V poslední době režíroval také svou první epizodu v seriálu Enterprise.
<<< Q Who? Up the Long Ladder >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries