lcars
logo
divider <<< The Outrageous Okona The Schizoid Man >>> divider

Loud as a Whisper

 • Základní informace

  Synopse

  Hluchý vyjednavač Riva přijde o své tři tlumočníky a mír na Solaris 5 visí na vlásku. Ještě že je na lodi poradkyně.

  Galerie

  Enterprise má převézt z Ramatis III vyjednavače Rivu na Solais V, jejíž staletí válčící obyvatelé uzavřeli příměří a vyžádali si ho. Riva s chórem, tlumočícím jeho myšlenky a emoce.
  Enterprise má převézt z Ramatis III vyjednavače Rivu na Solais V, jejíž staletí válčící obyvatelé uzavřeli příměří a vyžádali si ho. Riva s chórem, tlumočícím jeho myšlenky a emoce.
  Riva a Deanna se k sobě cítí silně přitahováni. Při soukromé večeři ukazuje Riva Deanně znakovou řeč, kterou je také možno komunikovat.

  Riva a Deanna se k sobě cítí silně přitahováni. Při soukromé večeři ukazuje Riva Deanně znakovou řeč, kterou je také možno komunikovat.

  Od večeře je ale odvolán, když je loď kontaktována ze Solais V. Opět tam zuří boje, ale Rivův vliv a příslib řešení situaci uklidní.

  Od večeře je ale odvolán, když je loď kontaktována ze Solais V. Opět tam zuří boje, ale Rivův vliv a příslib řešení situaci uklidní.

  Riva s chórem, Rikerem a Worfem se přenesou na povrch. Přicházejí zástupci obou frakcí. Jeden z nich však není myšlenkou na mír nadšen a chce Rivu zabít.

  Riva s chórem, Rikerem a Worfem se přenesou na povrch. Přicházejí zástupci obou frakcí. Jeden z nich však není myšlenkou na mír nadšen a chce Rivu zabít.

  Riker ho strhne stranou a zásah z laserové zbraně místo toho dostane chór, který se vypaří. Výsadek se okamžitě transportuje zpátky na loď.

  Riker ho strhne stranou a zásah z laserové zbraně místo toho dostane chór, který se vypaří. Výsadek se okamžitě transportuje zpátky na loď.

  Nešťastný Riva, který přišel o blízké přátele, se nedokáže domluvit. Frustrovaní jsou on i kapitán.

  Nešťastný Riva, který přišel o blízké přátele, se nedokáže domluvit. Frustrovaní jsou on i kapitán.

  Dat si vyhledá v databázi znakové řeči a naučí se tu, kterou Riva používá.

  Dat si vyhledá v databázi znakové řeči a naučí se tu, kterou Riva používá.

  Teď už jsou schopni se navzájem domluvit. Riva si vyčítá, že vše je jeho chyba, a rezolutně odmítá pokusit se o zprostředkování míru na Solais V.

  Teď už jsou schopni se navzájem domluvit. Riva si vyčítá, že vše je jeho chyba, a rezolutně odmítá pokusit se o zprostředkování míru na Solais V.

  Deanna za ním přichází s prosbou o radu: o zprostředkování se chce pokusit sama. Její slova o obrácení nevýhody ve výhodu Rivu inspirují a nakonec souhlasí s návratem na planetu.

  Deanna za ním přichází s prosbou o radu: o zprostředkování se chce pokusit sama. Její slova o obrácení nevýhody ve výhodu Rivu inspirují a nakonec souhlasí s návratem na planetu.

  Zůstává sám na Solais. Její obyvatelé se budou muset naučit znakovou řeč, budou-li s ním chtít komunikovat, a tak se naučí komunikovat také jedni s druhými.

  Zůstává sám na Solais. Její obyvatelé se budou muset naučit znakovou řeč, budou-li s ním chtít komunikovat, a tak se naučí komunikovat také jedni s druhými.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  42477

  Označení:
  2x05, #31
  Český název:
  Tichý jako šepot
  Premiéra:
  9. 1. 1989
  Autor:
  Zabrano Jacqueline
  Režie:
  Shaw Larry
  Hodnocení:

  3/5 (27 hlasů, Trekkies.cz)

  divider
  Hrají:
  Dále hrají:
  • Howie Seago (Riva)
  • Marnie Mosiman (žena)
  • ad.
 • Reference

  druhy
  druh z planety Fendaus V, druh z planety Ramatis III, druh z planety Solais V
  planety
  Fendaus V, Malkus IX, Ramatis III, Solais V
  postavy
  O'Brien Miles Edward, Riva, Wallace Darien
 • Zajímavosti

  Fenomén 47

  • Epizoda se odehrává hvězdného data 42477.0. Na počátku epizody je říká kapitán Picard ve svém deníku. V úplném závěru epizody hvězdného data 42479.3 shrnuje výsledky mise Riker v deníku prvního důstojníka.

  Hostující herci

  • Marnie Mosiman, která hraje ženu v Rivově chóru, je manželkou Johna de Lancieho, představitele Q. V hostujících rolích jsme ji mohli vidět v seriálech Remington Steele a Beverly Hills, 90210.

  Režiséři

  • Režisér Larry Shaw byl zejména koproducentem seriálu Hunter.
 • Perličky a statistiky


divider <<< The Outrageous Okona The Schizoid Man >>>

© 2000–2020 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries