lcars
logo

PDG 1x03

Starstruck

Hvězdné ohromení *

Spoiler alert

Chystáte se vstoupit na stránky s popisem epizody nového seriálu. Stránky průběžně aktualizujeme a mohou obsahovat spoilery, tedy možná vyzrazení děje. Pokud se nechcete připravit o překvapení, doporučujeme nepokračovat.

divider
 • Základní informace

  Synopse

  Novopečená posádka USS Protostar se chystá vyrazit na svou první cestu a seznamuje se s lodí. Hologram kapitána Janewayové všem představí Spojenou federaci planet. Když posádce nabídne, že nastaví kurz do prostoru Federace, Dal se prohlásí za kapitána a rozhodne, že loď poletí ke dvojhvězdně. Během cesty se všichni seznamujíc s lodí. Po příletu na míst se posádka musí vyrovnat s hrozící mpádem do gravitační studny. Diviner, otec Gwyn, opouští kolonii Tars Lamora na palubě lodi REV-12 se vydává zachránit svou dceru a získat zpět ukradenou USS Protostar.

  Galerie

  • Hologram kapitána Janewayové se představuje posádce…

   Hologram kapitána Janewayové se představuje posádce…

  • … a představuje jí Spojenou federaci planet.

   … a představuje jí Spojenou federaci planet.

  • Dal zvolí jako cíl jejich první cesty "červený bod" na mapě.

   Dal zvolí jako cíl jejich první cesty "červený bod" na mapě.

  • Gwyn je odvedena do cely.

   Gwyn je odvedena do cely.

  • Diviner, otec Gwyn, plánuje pomstu těm, kteří unesli jeho dceru Gwyn a ukradli USS Protostar.

   Diviner, otec Gwyn, plánuje pomstu těm, kteří unesli jeho dceru Gwyn a ukradli USS Protostar.

  • Jankom Pog a Rok-Tahk objeví jídelnu s replikátory. Pog si objedná lanýžové sušenky a ředkvičkový koláč se kyselou polevou. Rok-Tahk neví, co si má objednat, a nekonec zvolí "šlichtu", kterou dostávala na kolonii Tars Lamora, protože je to jediné jídlo, které během svého života poznala. 

   Jankom Pog a Rok-Tahk objeví jídelnu s replikátory. Pog si objedná lanýžové sušenky a ředkvičkový koláč se kyselou polevou. Rok-Tahk neví, co si má objednat, a nekonec zvolí "šlichtu", kterou dostávala na kolonii Tars Lamora, protože je to jediné jídlo, které během svého života poznala. 

  • Zero s Pogem zjistí, že ve strojovně USS Protostar se nachází dvě warp-jádra a neznámé zařízení.

   Zero s Pogem zjistí, že ve strojovně USS Protostar se nachází dvě warp-jádra a neznámé zařízení.

  • Po příletu na místo "červeného bodu", které zvolil Dal, se ukáže, že se jedná o dvojhvězdný systém, ve kterém bílý trpaslík požírá rudého obra. USS Protostar je vtahována do gravitační studny a posádka má plné ruce práce s vlastní záchranou.

   Po příletu na místo "červeného bodu", které zvolil Dal, se ukáže, že se jedná o dvojhvězdný systém, ve kterém bílý trpaslík požírá rudého obra. USS Protostar je vtahována do gravitační studny a posádka má plné ruce práce s vlastní záchranou.

  • Když se posádce podaří  z gravitační studny uniknout, Dal se pokusí strhnout veškeré zásluhy na sebe. Ostatní to nesou velmi nelibě, ale hologram kapitána Janewayové pronese motivační řeč o začátcích Federace, kdy přes mnoho rozdílů všechny spojovala myšlenka "být lepší", kterou zakončí slovy: "Během své kariéry jsem viděla spousty různých, nevyzpytatelných posádek, a jedno Vám mohu říct… ta Vaše má potenciál."

   Když se posádce podaří  z gravitační studny uniknout, Dal se pokusí strhnout veškeré zásluhy na sebe. Ostatní to nesou velmi nelibě, ale hologram kapitána Janewayové pronese motivační řeč o začátcích Federace, kdy přes mnoho rozdílů všechny spojovala myšlenka "být lepší", kterou zakončí slovy: "Během své kariéry jsem viděla spousty různých, nevyzpytatelných posádek, a jedno Vám mohu říct… ta Vaše má potenciál."

  • Diviner na palubě REV-12 vyráží získat zpět svou dceru a ukradenou USS Protostar.

   Diviner na palubě REV-12 vyráží získat zpět svou dceru a ukradenou USS Protostar.

 • V kostce

  Označení:
  1x03, #3
  Český název:
  Hvězdné ohromení *
  Premiéra:
  4. 11. 2021
  Autor:
  Chad Quandt
  Režie:
  Alan Wan
  Hodnocení:

  68 % (5 hlasů, Trekkies.cz)

  divider
  Hrají:
  Dále hrají:
divider <<< Lost and Found, Part I & II Dreamcatcher >>>

© 2000–2024 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries (Casperium)