lcars
logo

DS9 6x25

The Sound of Her Voice

Její vlídný hlas

 • Základní informace

  Synopse

  Defiant zachytí nouzový signál kapitánky Lisy Cusakové, jejíž záchranný modul ztroskotal na planetě vzdálené šest dnů. Po jistém čase se podaří navázat oboustrannou komunikaci. Lisa je vtipná a statečná žena, kterou si všichni oblíbí, ovšem vypadá to, že do okamžiku záchrany nepřežije, protože jí dochází triox, který musí brát kvůli zvýšenému podílu oxidu uhelnatého v atmosféře. Sisko poručí vyčerpat veškeré zásoby energie, i pro zbraně, a Defiant se k planetě dostane právě v okamžiku, kdy Lisa upadne do bezvědomí. Narazí na další překážku: celá planeta je obklopena zvláštní energetickou bariérou. Sisko, O'Brien a Bashir doletí na povrch v raketoplánu, ale v jeskyni na místě ztroskotání naleznou pouze kostru: Lisa zemřela již před třemi lety. O'Brien předpokládá, že energetická bariéra planety způsobila přenos spojení z minulosti do budoucnosti. Posádka vezme pozůstatky kapitána Cusakové na stanici, kde uspořádá smuteční vzpomínkovou slavnost v irských tradicích.

  Galerie

  • Defiant se vracel ke stanici, když zachytil volání o pomoc. Kapitán Lisa Cusaková ztroskotala na planetě třídy L a Defiant má před sebou šest dní maximálním warpem.
   Defiant se vracel ke stanici, když zachytil volání o pomoc. Kapitán Lisa Cusaková ztroskotala na planetě třídy L a Defiant má před sebou šest dní maximálním warpem.
  • O'Brienovi trvalo celý den, než dokázal navázat oboustrannou komunikaci. Cusaková si musí pravidelně píchat tri-ox, nemůže spát a žádá jediné: aby si s ní pořád někdo povídal.

   O'Brienovi trvalo celý den, než dokázal navázat oboustrannou komunikaci. Cusaková si musí pravidelně píchat tri-ox, nemůže spát a žádá jediné: aby si s ní pořád někdo povídal.

  • Ukazuje se, že Cusaková je velmi moudrá žena. Rozhovory s ní pomáhají s osobními démony kapitána Siska, doktora i O'Briena. Její čas se ale krátí a Defiant je ještě daleko.

   Ukazuje se, že Cusaková je velmi moudrá žena. Rozhovory s ní pomáhají s osobními démony kapitána Siska, doktora i O'Briena. Její čas se ale krátí a Defiant je ještě daleko.

  • Jake začal psát svůj první detektivní román. Quark je logická volba pro vzor padoucha. Souhlasí s tím, že ho Jake bude sledovat, když odpřisáhne, že si vše nechá absolutně pro sebe.

   Jake začal psát svůj první detektivní román. Quark je logická volba pro vzor padoucha. Souhlasí s tím, že ho Jake bude sledovat, když odpřisáhne, že si vše nechá absolutně pro sebe.

  • Quark nasadil Odovi brouka do hlavy: měl by s Kirou oslavit jejich měsíční výročí, které bude v sobotu. Odo souhlasí a Quark ihned kontaktuje svého obchodního partnera, Nausicaana.

   Quark nasadil Odovi brouka do hlavy: měl by s Kirou oslavit jejich měsíční výročí, které bude v sobotu. Odo souhlasí a Quark ihned kontaktuje svého obchodního partnera, Nausicaana.

  • Má pro něj denevské krystaly a pěkně by na nich vydělal. Když domluví schůzku na sobotu, oznámí mu Odo, že s Kirou budou oslavovat v neděli výročí prvního polibku.

   Má pro něj denevské krystaly a pěkně by na nich vydělal. Když domluví schůzku na sobotu, oznámí mu Odo, že s Kirou budou oslavovat v neděli výročí prvního polibku.

  • Quark se už vidí ve vězení. Jakeovi vypravuje, kolikrát Oda podpořil, pomohl mu, dodával mu odvahu. Netuší, že Odo naslouchá ve formě barelu.

   Quark se už vidí ve vězení. Jakeovi vypravuje, kolikrát Oda podpořil, pomohl mu, dodával mu odvahu. Netuší, že Odo naslouchá ve formě barelu.

  • K jeho překvapení Odo a Kira přicházejí v sobotu. Odo tak splácí svůj dluh, projednou se tak moc nestane, a Quark má skvělý pocit, že mu Odo na jeho kontraband nepřišel.

   K jeho překvapení Odo a Kira přicházejí v sobotu. Odo tak splácí svůj dluh, projednou se tak moc nestane, a Quark má skvělý pocit, že mu Odo na jeho kontraband nepřišel.

  • Defiant dorazil na dané souřadnice a výsadek našel v jeskyni kapitána Cusakovou. Zemřela před třemi lety. Energetická bariéra planety vyslala její signál do budoucnosti.
   Defiant dorazil na dané souřadnice a výsadek našel v jeskyni kapitána Cusakovou. Zemřela před třemi lety. Energetická bariéra planety vyslala její signál do budoucnosti.
  • Kapitán Cusaková zanechala v posádce hluboký dojem. Její ostatky byly převezeny na stanici a jí se dostalo nejen řádného pohřbu, ale také vzpomínkové slavnosti v irském stylu.

   Kapitán Cusaková zanechala v posádce hluboký dojem. Její ostatky byly převezeny na stanici a jí se dostalo nejen řádného pohřbu, ale také vzpomínkové slavnosti v irském stylu.

 • V kostce

  Označení:
  6x25, #149
  Český název:
  Její vlídný hlas
  Premiéra:
  10. 6. 1998
  Autor:
  Pietroforte Pam
  Režie:
  Kolbe Winrich
  Hodnocení:

  64 % (14 hlasů, Trekkies.cz)

  divider
  Hrají:
  Dále hrají:
  • Debra Wilson (Lisa Cusak)
  • Penny Johnson (Kasidy Yatesová)
  • ad.
 • Reference

  lodě
  Chaffee (NX-74205) Olympia
  postavy
  jídla, nápoje, koření a pochutiny
  Kradová stehna
 • Zajímavosti

  Hostující herci

  • Penny Johnson (Kasidy Yatesová) hrála také Dobaru v epizodě TNG Homeward. Viděli jsme ji také jako sestru Evansovou v několika epizodách seriálu ER (Pohotovost).

  Režiséři

  • Režisér Winrich Kolbe je zkušeným režisérem, který vedle různých epizod TNG, DS9, VOY a nejnověji i ENT režíroval například jednotlivé epizody v seriálech jako Superman nebo Knight Rider. Byl také jedním z producentů sci-fi seriálu Battlestar Galactica.
divider <<< Time's Orphan Tears of the Prophets >>>

© 2000–2024 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries (Casperium)