lcars
logo
<<< Things Past Rapture >>>

The Ascent

 • Základní informace

  Synopse

  Odo a Quark, kteří vůči sobě navzájem normálně cítí averzi, jsou nuceni spolupracovat, když jejich runabout ztroskotá na neznámé planetě. Odo je na cestě za záchranou zraněn a Quarkovi se po obtížném horolezeckém výstupu podaří přivolat Defiant a oba je zachránit před zmrznutím či smrtí hladem.

  Galerie

  Jake se odstěhoval do vlastní kajuty, kterou bude sdílet s Nogem, jenž tráví na stanici praxi.

  Jake se odstěhoval do vlastní kajuty, kterou bude sdílet s Nogem, jenž tráví na stanici praxi.

  Jeho představy o tom, jak si budou s Nogem užívat, se brzy rozplynou. Nog ho nutí brzy vstávat, posilovat a chodit včas spát.

  Jeho představy o tom, jak si budou s Nogem užívat, se brzy rozplynou. Nog ho nutí brzy vstávat, posilovat a chodit včas spát.

  Navíc nedělá nic jiného, než že po Jakeovi uklízí. Netrvá dlouho a pohádají se tak, že se Nog opět odstěhuje.

  Navíc nedělá nic jiného, než že po Jakeovi uklízí. Netrvá dlouho a pohádají se tak, že se Nog opět odstěhuje.

  Sisko a Rom vidí, že jejich synové se mohou jeden od druhého hodně naučit: Jake troše disciplíny, Nog by se mohl trochu uvolnit. Kapitán je přinutil, aby spolu bydleli dál.

  Sisko a Rom vidí, že jejich synové se mohou jeden od druhého hodně naučit: Jake troše disciplíny, Nog by se mohl trochu uvolnit. Kapitán je přinutil, aby spolu bydleli dál.

  Odo má za úkol dopravit Quarka před velkou porotu Federace. Splnil se mu sen, je přesvědčen, že Quark bude uvězněn, i když neví konkrétně za co.

  Odo má za úkol dopravit Quarka před velkou porotu Federace. Splnil se mu sen, je přesvědčen, že Quark bude uvězněn, i když neví konkrétně za co.

  Po několika dnech letu objevil Quark bombu, kterou tam umístil Orionský syndikát, aby se ho zbavil jako svědka. Při pokusu o transport bomba exploduje a nenávratně poškodí runabout.

  Po několika dnech letu objevil Quark bombu, kterou tam umístil Orionský syndikát, aby se ho zbavil jako svědka. Při pokusu o transport bomba exploduje a nenávratně poškodí runabout.

  Odovi se podaří nouzově přistát na nedaleké planetě. Jsou vysoko v horách, nemají oblečení ani jídlo a signál z poškozeného vysílače nepronikne atmosférou.

  Odovi se podaří nouzově přistát na nedaleké planetě. Jsou vysoko v horách, nemají oblečení ani jídlo a signál z poškozeného vysílače nepronikne atmosférou.

  Musí vzít vysílač na záda a vystoupat na vysokou horu. Cestou se pohádají tak, že se poperou, přičemž si Odo zlomí nohu.

  Musí vzít vysílač na záda a vystoupat na vysokou horu. Cestou se pohádají tak, že se poperou, přičemž si Odo zlomí nohu.

  Quark ho dlouho táhne, nakonec ho ale musí opustit a z posledních sil dovléct vysílač na vrchol hory sám.

  Quark ho dlouho táhne, nakonec ho ale musí opustit a z posledních sil dovléct vysílač na vrchol hory sám.

  Oba tak zachrání, signál zachytili na stanici a Worf a Jadzia pro ně přiletěli s Defiantem. Odo si na ošetřovně musel trochu poopravit své mínění o Quarkovi.

  Oba tak zachrání, signál zachytili na stanici a Worf a Jadzia pro ně přiletěli s Defiantem. Odo si na ošetřovně musel trochu poopravit své mínění o Quarkovi.

 • V kostce

  Označení:
  5x09, #107
  Český název:
  Kompromisy
  Premiéra:
  25. 11. 1996
  Autor:
  Behr Ira Steven & Wolfe Robert Hewitt
  Režie:
  Kroeker Allan
  Hodnocení:

  4,3/5 (15 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Max Grodénchik (Rom)
  • Aron Eisenberg (Nog)
  • ad.
 • Reference

  planety
  Inferna Prime
  postavy
  O'Brien Miles Edward
  základny a kolonie
  Hvězdná základna 137
  civilizace a kultura
  Federační velká porota
 • Zajímavosti

  Vývoj postav

  • Odovi Velká linie odebrala schopnost měnit tvar, takže si poprvé doopravdy uvědomuje, jaké to je být "pevný".
  • Situace Oda a Quarka by se dala porovnat se situací postav slavné divadelní hry Samuela Becketta Čekání na Godota, která se zabývá vztahem osob čekajících, aniž by přesně věděly na co.

  Režiséři

  • Allan Kroeker režíroval řadu epizod DS9, VOY a nyní i ENT. Podílel se dále např. na seriálech Kung fu: Legenda pokračuje, Tek War, Roswell nebo Andromeda.
<<< Things Past Rapture >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries