lcars
logo

DS9 4x25

Body Parts

Tělo na prodej

 • Základní informace

  Synopse

  Quark, kterému byl diagnostikován Dorekův syndrom, vzácná smrtelná nemoc, která ho do týdne zabije, dopředu prodá části svého těla organizaci Ferengská výměna v budoucnosti (Ferengi Futures Exchange), aby splatil své dluhy. Není velký zájem, a tak nadšeně přijímá nabídku 500 prutů zlatem raženého latinia. Pak mu přijde zpráva od lékaře, že diagnóza byla chybná, a Quark se zoufale pokouší smlouvu zrušit, ale marně. Dospívá k názoru, že se musí nechat zabít, a požádá o tuto službu Garaka, který bez okolků souhlasí. Quarkovou podmínkou je, že se bude jednat o bezbolestnou nekrvavou smrt. Rom je úmyslem svého bratra zděšen, ale Quark trvá na tom, že mu jako pravému Ferengovi nic jiného nezbývá. Ve snu se ocitá v Božské pokladnici, kde mu Gint, první Velký Nagus vyhlížející jako Rom, radí, co musí udělat. Když se probudí, vyhledá Brunta a vrátí mu jeho latinium i s úroky. Nic mu sice nezůstane, když ale posádka stanice zaplaví jeho bar, uvědomí si, že mu zbylo to nejcennější – přátelé. Ve stejné době se Miles O'Brien s těhotnou Keiko vrátili na stanici po těžké nehodě. Když jde Miles za Keiko na ošetřovnu, je šokován zjištěním, že jeho nenarozené dítě donosí Kira. Kira se posléze k O'Brienovým přestěhuje, aby mohli být se svým nenarozeným dítětem.

  Galerie

  • Quark se vrátil z Ferenginaru s hroznou zprávou: lékař mu diagnostikoval neléčitelný Dorekův syndrom a on do týdne zemře.

   Quark se vrátil z Ferenginaru s hroznou zprávou: lékař mu diagnostikoval neléčitelný Dorekův syndrom a on do týdne zemře.

  • Aby dal své věci do pořádku a získal hotovost, dá do prodeje 52 disků s vysušenými částmi svého těla. Anonymní kupec brzy učiní skvělou nabídku a Quark smlouvu stvrdí.

   Aby dal své věci do pořádku a získal hotovost, dá do prodeje 52 disků s vysušenými částmi svého těla. Anonymní kupec brzy učiní skvělou nabídku a Quark smlouvu stvrdí.

  • Potom mu ale Bashir vyřizuje vzkaz od jeho lékaře. Diagnóza byla chybná, Quark nemá Dorekův syndrom a nezemře.

   Potom mu ale Bashir vyřizuje vzkaz od jeho lékaře. Diagnóza byla chybná, Quark nemá Dorekův syndrom a nezemře.

  • Jeho radost zkalí likvidátor Brunt. To on je ten anonymní kupec a nechce vrátit latinium, chce své disky. Quark ztělesňuje vše, co Brunt nenávidí, takoví jako on ničí ferengskou společnost.

   Jeho radost zkalí likvidátor Brunt. To on je ten anonymní kupec a nechce vrátit latinium, chce své disky. Quark ztělesňuje vše, co Brunt nenávidí, takoví jako on ničí ferengskou společnost.

  • Mezitím se runabout s Kirou, Keiko a Bashirem vrátil z Gama kvadrantu. Utrpěl poškození při srážce s asteroidem a doktor musel transplantovat Keičin plod do Kiry.

   Mezitím se runabout s Kirou, Keiko a Bashirem vrátil z Gama kvadrantu. Utrpěl poškození při srážce s asteroidem a doktor musel transplantovat Keičin plod do Kiry.

  • O'Brienovi jsou v šoku, ale dítě musí donosit Kira. Keiko ji žádá, aby se k nim přistěhovala, a Kira souhlasí.

   O'Brienovi jsou v šoku, ale dítě musí donosit Kira. Keiko ji žádá, aby se k nim přistěhovala, a Kira souhlasí.

  • Odstoupení od smlouvy je pro Ferenga vyloučené a má za následek hrozivé sankce. Quark žádá po Garakovi jako odborníkovi, aby ho zabil.

   Odstoupení od smlouvy je pro Ferenga vyloučené a má za následek hrozivé sankce. Quark žádá po Garakovi jako odborníkovi, aby ho zabil.

  • Je dost vybíravý ohledně způsobu. Nechce před smrtí nic vidět, slyšet ani cítit. Chce, aby to pro něj bylo naprosté překvapení. Garak slibuje, že mu vyhoví.

   Je dost vybíravý ohledně způsobu. Nechce před smrtí nic vidět, slyšet ani cítit. Chce, aby to pro něj bylo naprosté překvapení. Garak slibuje, že mu vyhoví.

  • V noci se Quarkovi zdá, že umřel a že je před vraty Nebeské pokladnice. Promlouvá k němu Velký Nagus Gint, autor Pravidel nabývání zisku, a radí mu, aby riskoval odstoupení od smlouvy.

   V noci se Quarkovi zdá, že umřel a že je před vraty Nebeské pokladnice. Promlouvá k němu Velký Nagus Gint, autor Pravidel nabývání zisku, a radí mu, aby riskoval odstoupení od smlouvy.

  • Na to Brunt čekal. Okamžitě vyvěšuje zákaz jakéhokoliv obchodování s Quarkem a zabavuje veškerý jeho majetek, a to včetně osobního ošacení.

   Na to Brunt čekal. Okamžitě vyvěšuje zákaz jakéhokoliv obchodování s Quarkem a zabavuje veškerý jeho majetek, a to včetně osobního ošacení.

  • Quark sedí v naprosto prázdném baru a Romova společnost není velkou útěchou. Potom začnou chodit přátelé a nosit mu dárky: tu basu pití, tu skleničky.

   Quark sedí v naprosto prázdném baru a Romova společnost není velkou útěchou. Potom začnou chodit přátelé a nosit mu dárky: tu basu pití, tu skleničky.

  • Sisko mu poskytl nějaký nábytek, který údajně překážel ve skladu stanice. Quark se rychle vzpamatuje, a požaduje od kapitána poplatek za jeho uskladnění.

   Sisko mu poskytl nějaký nábytek, který údajně překážel ve skladu stanice. Quark se rychle vzpamatuje, a požaduje od kapitána poplatek za jeho uskladnění.

 • V kostce

  Označení:
  4x25, #97
  Český název:
  Tělo na prodej
  Premiéra:
  10. 6. 1996
  Autor:
  DeSantis Louis P. & Bolivar Robert J.
  Režie:
  Brooks Avery
  Hodnocení:

  76 % (14 hlasů, Trekkies.cz)

  divider
  Hrají:
  Dále hrají:
  • Max Grodénchik (Rom)
  • Andrew Robinson (Garak)
  • Rosalid Chao (Keiko)
  • Hana Hatae (Molly)
  • Jeffrey Combs (Brunt)
  • ad.
 • Reference

  lodě
  Volga NCC-73196
  planety
  Torad V
  postavy
  civilizace a kultura
  Ferengská burza budoucnosti
  jídla, nápoje, koření a pochutiny
  Alvanianská brandy
 • Zajímavosti

  Hostující herci

  • Jeffrey Combs (likvidátor Brunt) hrál také Tirona v epizodě DS9 Meridian. V seriálu DS9 vytvořil ještě postavu Vorty Weyouna. Hrál také Penka v epizodě VOY Tsunkatse a nejnověji Andoriana Shrana v epizodách ENT The Andorian IncidentShadows of P'Jem a také Ferenga Krema v epizodě ENT Acquisition. Hostoval např. v seriálech Hunter nebo Babylon 5.
  • Jeffrey Combs je jediným hercem, který ztělesnil dvě několikrát se vracející postavy v jediném seriálu (a to nepočítáme Weyounovy klony).

  Režiséři

  • Avery Brooks, představitel kapitána Siska, pro DS9 režíroval celkem 10 epizod 2. až 7. sezóny.
divider <<< The Quickening Broken Link >>>

© 2000–2024 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries (Casperium)