lcars
logo
divider <<< The Sword of Kahless Homefront >>> divider

Our Man Bashir

 • Základní informace

  Synopse

  Dr. Bashir si užívá v simulátoru svůj oblíbený program, v němž vystupuje jako nepřemožitelný agent tajné služby v 60. letech 20. století typu Jamese Bonda. Jeho přítele Garaka to jako bývalého skutečného agenta moc zajímá, a tak mu Bashir dovoluje, aby zůstal. Sisko, Kira, Worf, Daxová a O'Brien se vracejí raketoplánem ke stanici. V okamžiku jejich transportu jejich raketoplán vybuchne v důsledku sabotáže a důstojníku Eddingtonovi se podaří nouzově uložit jejich transportní vzorce, jen neví přesně kam. Když se v Bashirově programu objeví Kira jako ruská agentka, dotazuje se Bashir operačního, co se děje. Eddington se tak dozví, kam počítač vzorce transportovaných osob uložil, a říká Bashirovi, aby v programu pokračoval, dokud oni s přivolaným Romem situaci nevyřeší, jinak že by mohli všech pět ztratit. Bashir a Garak potom prožívají komplikovaný příběh, v němž bojují proti šílenému vědci dr. Noahovi – Siskovi – a jeho plánu vyhubit lidstvo a založit novou, lepší lidskou rasu. Dostávají se do reálného nebezpečí a přitom nesmějí dopustit, aby některá z postav byla zabita, protože by to znamenalo fyzickou smrt té osoby. Pragmatický Garak chce program zastavit, aby unikli nebezpečí, Bashir ho však postřelí, aby mu v tom zabránil. V okamžiku, kdy se zdá, že situaci už nepůjde zachránit, jsou fyzické vzorce pěti členů posádky transportovány ze simulátoru a spojeny s neurálními vzorci. Bashir a Garak zůstávají v simulátoru sami.

  Galerie

  Doktor Bashir není nadšený, že se k němu v jeho novém programu, kde představuje tajného agenta Jejího Veličenstva z roku 1964, připojil Garak.

  Doktor Bashir není nadšený, že se k němu v jeho novém programu, kde představuje tajného agenta Jejího Veličenstva z roku 1964, připojil Garak.

  V té době se vrací pětičlenný výsadek runaboutem z Cardassie na stanici. Runabout sabotovali teroristi a je nutný nouzový transport. Vzorce pěti osob sice mizí neznámo kam,…

  V té době se vrací pětičlenný výsadek runaboutem z Cardassie na stanici. Runabout sabotovali teroristi a je nutný nouzový transport. Vzorce pěti osob sice mizí neznámo kam,…

  …v Bashirově programu se ale objevuje tajná agentka KGB Anastasia Komananova. Ač by čas s Julianem raději trávila jinak, mají společnou misi té nejvyšší důležitosti.

  …v Bashirově programu se ale objevuje tajná agentka KGB Anastasia Komananova. Ač by čas s Julianem raději trávila jinak, mají společnou misi té nejvyšší důležitosti.

  Objevuje se nájemný vrah Falcon, který agenta Bashira už dlouho pronásleduje. To už je jasné, že Bashir nikoho nesmí zabít, protože vzorce transportovaného výsadku se uložily v simulátoru.

  Objevuje se nájemný vrah Falcon, který agenta Bashira už dlouho pronásleduje. To už je jasné, že Bashir nikoho nesmí zabít, protože vzorce transportovaného výsadku se uložily v simulátoru.

  Eddington nevěřícně zírá do systému Quarkových simulátorů. Lakomý Quark odmítal investovat, a tak Rom za ty roky dělal, co se dalo. Teď je potřeba dostat vzorce výsadku ven.

  Eddington nevěřícně zírá do systému Quarkových simulátorů. Lakomý Quark odmítal investovat, a tak Rom za ty roky dělal, co se dalo. Teď je potřeba dostat vzorce výsadku ven.

  Na Zemi mizí špičkoví vědci a agenti Bashir a Komananová jdou po jediné stopě, co mají: do pařížského nočního klubu. Najdou tam Duchampse, spolupracovníka podezřelého dr. Noaha.

  Na Zemi mizí špičkoví vědci a agenti Bashir a Komananová jdou po jediné stopě, co mají: do pařížského nočního klubu. Najdou tam Duchampse, spolupracovníka podezřelého dr. Noaha.

  Agent Bashir se vydává za geologa a dostane se do Noahova sídla na Mt. Everestu. Doktor Noah, s nímž spolupracuje profesorka Bareová, kterou unesl, mu objasňuje svůj plán.

  Agent Bashir se vydává za geologa a dostane se do Noahova sídla na Mt. Everestu. Doktor Noah, s nímž spolupracuje profesorka Bareová, kterou unesl, mu objasňuje svůj plán.

  Noah je ale dobře informovaný, a tak jsou agent Bashir i Garak odhaleni. Před jistou smrtí je zachrání pouze to, že Julianovi žádná žena neodolá. Profesorka Bareová jim umožní uniknout.

  Noah je ale dobře informovaný, a tak jsou agent Bashir i Garak odhaleni. Před jistou smrtí je zachrání pouze to, že Julianovi žádná žena neodolá. Profesorka Bareová jim umožní uniknout.

  Bezpečnostní protokoly nefungují a Garak chce opustit nebezpečný simulátor. To by ale mohlo zabít ztracený výsadek. Doktor Bashir ho překvapí: vystřelí po něm, aby mu v odchodu zabránil.

  Bezpečnostní protokoly nefungují a Garak chce opustit nebezpečný simulátor. To by ale mohlo zabít ztracený výsadek. Doktor Bashir ho překvapí: vystřelí po něm, aby mu v odchodu zabránil.

  Rom už je téměř spojen s počítačem Defiantu a doktor hraje o čas. Dokonce provede Noahův plán, lasery způsobí sérii zemětřesení a zemský povrch zaplavuje oceán.

  Rom už je téměř spojen s počítačem Defiantu a doktor hraje o čas. Dokonce provede Noahův plán, lasery způsobí sérii zemětřesení a zemský povrch zaplavuje oceán.

  Romovi a Eddingtonovi se podařilo výsadek odtransportovat dřív, než šílený doktor Noah mohl agenta Bashira zabít.

  Romovi a Eddingtonovi se podařilo výsadek odtransportovat dřív, než šílený doktor Noah mohl agenta Bashira zabít.

  Bashir a Garak mohou konečně odejít ze simulátoru. Agent Bashir slibuje, že se vrátí.

  Bashir a Garak mohou konečně odejít ze simulátoru. Agent Bashir slibuje, že se vrátí.

 • V kostce

  Označení:
  4x10, #82
  Český název:
  Tajný agent Bashir
  Premiéra:
  27. 11. 1995
  Autor:
  Gillan Robert
  Režie:
  Kolbe Winrich
  Hodnocení:

  4,5/5 (15 hlasů, Trekkies.cz)

  divider
  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Max Grodénchik (Rom)
  • Andrew Robinson (Garak)
  • Kenneth Marshall (Eddington)
  • ad.
 • Reference

  hry a sporty
  Baccarat
  postavy
  Bareová Honey, dr., Caprice, Duchamps, Falcon, Komananova Anastasia, Luvsittová Mona, Merriweather Patrick, Noah Hippocrates dr., O'Brien Miles Edward
  politika (státy, vlády, strany, frakce, odboj, ambasády…)
  Pravá cesta
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • Název epizody je parafrází titulu jednoho z klasických špionážních filmů z 60 let. Odvolává se na film Our Man in Havana (Náš muž v Havaně)), špionážní komedii z roku 1959, v níž hlavní roli hrál Alec Guiness, jinak představitel Obi-Wana Kenobiho z klasické trilogie Star Wars.

  Hostující herci

  • Kennetha Marshalla (Eddington) známe zejména jako Marca Pola ze stejnojmenného miniseriálu z 80. let minulého století.

  Režiséři

  • Režisér Winrich Kolbe je zkušeným režisérem, který vedle různých epizod TNG, DS9, VOY a nejnověji i ENT režíroval například jednotlivé epizody v seriálech jako Superman nebo Knight Rider. Byl také jedním z producentů sci-fi seriálu Battlestar Galactica.
divider <<< The Sword of Kahless Homefront >>>

© 2000–2020 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries