lcars
logo
<<< The Collaborator The Jem'Hadar >>>

Tribunal

 • Základní informace

  Synopse

  O'Briena zatknou Cardassiani a postaví ho před soud za zločin, který on podle svého tvrzení nespáchal.

  Galerie

  O'Brien pospíchá, aby s Keiko odletěl na dovolenou, když na Promenádě vidí Boona, s nímž před léty sloužil na Rutledge. Netuší, že Boone si jejich rozhovor nahrál.

  O'Brien pospíchá, aby s Keiko odletěl na dovolenou, když na Promenádě vidí Boona, s nímž před léty sloužil na Rutledge. Netuší, že Boone si jejich rozhovor nahrál.

  Cestou O'Brienovy zastaví cardassijská hlídka a O'Brien je zatčen. Keiko je poslána zpět na stanici, kde informuje komandéra Siska.

  Cestou O'Brienovy zastaví cardassijská hlídka a O'Brien je zatčen. Keiko je poslána zpět na stanici, kde informuje komandéra Siska.

  O'Brien, vůbec netušící, z čeho je obviňován, je podroben ponižujícímu zacházení, ale proč ho Cardassiané zavřeli a odsoudili, se nedozví.

  O'Brien, vůbec netušící, z čeho je obviňován, je podroben ponižujícímu zacházení, ale proč ho Cardassiané zavřeli a odsoudili, se nedozví.

  Navštívil ho jeho konservátor Kovat. Jeho úkolem není vyhrát proces, ale docílit, aby odsouzený projevil výčitky svědomí a přijal rozsudek. Opět se tak projeví moudrost cardassijské justice.

  Navštívil ho jeho konservátor Kovat. Jeho úkolem není vyhrát proces, ale docílit, aby odsouzený projevil výčitky svědomí a přijal rozsudek. Opět se tak projeví moudrost cardassijské justice.

  Keiko se smí zúčastnit procesu. Doprovází ji Odo jako O'Brienův nestor: ještě z dob, kdy na stanici pracoval pro Dukata, má oprávnění vystupovat před soudem.

  Keiko se smí zúčastnit procesu. Doprovází ji Odo jako O'Brienův nestor: ještě z dob, kdy na stanici pracoval pro Dukata, má oprávnění vystupovat před soudem.

  Na stanici zjistili, že zmizelo 24 střel, a podle hlasového záznamu je ukradl O'Brien pro Makisty v osobě Boona. Bashira však navštíví Makista, který ho ujišťuje, že Boone k nim nepatří..

  Na stanici zjistili, že zmizelo 24 střel, a podle hlasového záznamu je ukradl O'Brien pro Makisty v osobě Boona. Bashira však navštíví Makista, který ho ujišťuje, že Boone k nim nepatří..

  Podívají se na Boona blíže a zjistí, že je to chirurgicky pozměněný Cardassian. Celá věc má dokázat, že Federace zásobuje Makisty zbraněmi.

  Podívají se na Boona blíže a zjistí, že je to chirurgicky pozměněný Cardassian. Celá věc má dokázat, že Federace zásobuje Makisty zbraněmi.

  Soudní řízení na Cardassii se mezitím chýlí k závěru. Těsně před tím, než soudkyně potvrdí předem přijatý rozsudek, přivádí Sisko Boona.

  Soudní řízení na Cardassii se mezitím chýlí k závěru. Těsně před tím, než soudkyně potvrdí předem přijatý rozsudek, přivádí Sisko Boona.

  Duchapřítomná soudkyně, která o všem věděla, plynule naváže na rozsudek smrti vyslovením milosti. Nemůže dopustit, aby se Cardassiané v přímém přenosu dozvěděli o podvodu.

  Duchapřítomná soudkyně, která o všem věděla, plynule naváže na rozsudek smrti vyslovením milosti. Nemůže dopustit, aby se Cardassiané v přímém přenosu dozvěděli o podvodu.

  Konservátor Kovat je v šoku, protože poprvé v životě vyhrál proces. Začíná se obávat o svůj život...

  Konservátor Kovat je v šoku, protože poprvé v životě vyhrál proces. Začíná se obávat o svůj život...

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  47944.2

  Označení:
  2x25, #45
  Český název:
  Tribunál
  Premiéra:
  5. 6. 1994
  Autor:
  Dial Bill
  Režie:
  Brooks Avery
  Hodnocení:

  3,2/5 (14 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Rosalind Chao (Keiko)
  • Richard Poe (Gul Evek)
  • Caroline Lagerfelt (Makbar)
  • Fritz Weaver (Kovat)
  • ad.
 • Reference

  lodě
  Prokofiev, Valdemar NCC-26198
  postavy
  Boone Raymond (Cardassian), Boone Raymond (Pozemšťan), Koto Minezaki, Kovat, Makbar, Minezaki, O'Brien Miles Edward, Peterson (DS9)
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • První pohled na Cardassii.
  • Při sledování absurdního soudního řízení, jímž je O'Brien nucen projít, si nemůžeme nevzpomenout na slavný Proces od Franze Kafky.

  Hostující herci

  Režiséři

  • První režijní počin Averyho Brookse. Brooks pro DS9 režíroval celkem 10 epizod 2. až 7. sezóny.
<<< The Collaborator The Jem'Hadar >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries