lcars
logo
<<< Invasive Procedures Melora >>>

Cardassians

 • Základní informace

  Synopse

  Mladý Cardassian, válečný sirotek vychovaný Bajorany, způsobí zmatek na stanici, když se ho Cardassiané snaží získat zpět.

  Galerie

  Na stanici přiletěl Bajoran s adoptovaným cardassianským synem. Garak chce chlapce přivítat, ten ho ale vší silou kousne do ruky. O incident se velmi rychle zajímá i Gul Dukat.

  Na stanici přiletěl Bajoran s adoptovaným cardassianským synem. Garak chce chlapce přivítat, ten ho ale vší silou kousne do ruky. O incident se velmi rychle zajímá i Gul Dukat.

  Obchodník Zolan, který se zná s Bajoranem Prokou, doktoru sděluje, že Rugal a další váleční sirotci jsou na Bajoru ponižováni a týráni.

  Obchodník Zolan, který se zná s Bajoranem Prokou, doktoru sděluje, že Rugal a další váleční sirotci jsou na Bajoru ponižováni a týráni.

  Proka i Rugal to vehementně popírají. Než se vše vysvětlí, umisťuje Sisko Rugala do rodiny Milese O'Briena.

  Proka i Rugal to vehementně popírají. Než se vše vysvětlí, umisťuje Sisko Rugala do rodiny Milese O'Briena.

  O'Brien se od Rugala dozvídá, že Proka a jeho žena s ním vždy zacházeli dobře a že ho mají rádi a on je. Nenávidí však Cardassiany a stydí se, že je jedním z nich.

  O'Brien se od Rugala dozvídá, že Proka a jeho žena s ním vždy zacházeli dobře a že ho mají rádi a on je. Nenávidí však Cardassiany a stydí se, že je jedním z nich.

  Doktor se zmínl Garakovi o Dukatově starosti o válečné sirotky zanechané na Bajoru. Ten mu objasní některé souvislosti, jako třeba že za to je zodpovědný právě Dukat.

  Doktor se zmínl Garakovi o Dukatově starosti o válečné sirotky zanechané na Bajoru. Ten mu objasní některé souvislosti, jako třeba že za to je zodpovědný právě Dukat.

  Letí pak do záchytného tábora Tozhat, odkud byl Rugal adoptován. Když však Garak zprovozní počítač, není o Rugalovi v záznamech ani zmínky.

  Letí pak do záchytného tábora Tozhat, odkud byl Rugal adoptován. Když však Garak zprovozní počítač, není o Rugalovi v záznamech ani zmínky.

  Rugalův pravý otec Pa'Dar, vysoce postavený civilní úředník, který se domníval, že byl zabit před osmi lety, si přiletěl pro syna. Rugal s ním odmítá jít, ale Pa'Dar se nevzdává.

  Rugalův pravý otec Pa'Dar, vysoce postavený civilní úředník, který se domníval, že byl zabit před osmi lety, si přiletěl pro syna. Rugal s ním odmítá jít, ale Pa'Dar se nevzdává.

  Proka se Rugala nehodlá vzdát, a tak Sisko uspořádá arbitrážní řízení. Dostavil se i Dukat v zájmu všech cardassijských válečných sirotků na Bajoru.

  Proka se Rugala nehodlá vzdát, a tak Sisko uspořádá arbitrážní řízení. Dostavil se i Dukat v zájmu všech cardassijských válečných sirotků na Bajoru.

  Garak s Bashirem vystopovali paní Luson, vedoucí záchytného tábora před osmi lety. Ta říká, že Rugal nebyl nalezen, přivedla ho Cardassianka sloužící tehdy na Terok Noru.

  Garak s Bashirem vystopovali paní Luson, vedoucí záchytného tábora před osmi lety. Ta říká, že Rugal nebyl nalezen, přivedla ho Cardassianka sloužící tehdy na Terok Noru.

  Doktor na slyšení Dukata odhalí: unesl malého Rugala, aby měl v budoucnu páku proti Pa'Darovi. S touto informací je Pa'Dar v bezpečí a Sisko mu navíc syna navrací, protože se ničím neprovinil.

  Doktor na slyšení Dukata odhalí: unesl malého Rugala, aby měl v budoucnu páku proti Pa'Darovi. S touto informací je Pa'Dar v bezpečí a Sisko mu navíc syna navrací, protože se ničím neprovinil.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  47177.2

  Označení:
  2x05, #25
  Český název:
  Cardassiané
  Premiéra:
  24. 10. 1993
  Autor:
  Wolande Gene & Wright John
  Režie:
  Bole Cliff
  Hodnocení:

  3,3/5 (14 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Andrew Robinson (Garak)
  • Rosalind Chao (Keiko)
  • Marc Alaimo (Gul Dukat)
  • Robert Mandan (Kotan Pa'Dar)
  • ad.
 • Reference

  postavy
  Asha, Deela (DS9), Dukat, Jomat Luson, O'Brien Miles Edward, Pa'Dar Kotan, Proka Migdal, Rugal, Zolan
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • Dozvídáme se původní cardassianský název stanice DS9: Terok Nor.

  Hostující herci

  • Terrence Evans (Proka) hrál už Baltrima v epizodě DS9 Progress a bude hrát také velvyslance Treena v epizodě VOY Nemesis.
  • Vidal Peterson (Rugal) hrál také D'Tana v epizodě TNG Unification.

  Režiséři

  • Režisér Cliff Bole je jedním z kmenových režisérů Star Trek. Režíroval řadu epizod v TNG, DS9 i VOY.
  • Podle příjmení režiséra Bola byl pojmenován druh Bolianů.
<<< Invasive Procedures Melora >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries