lcars
logo
<<< The Homecoming The Siege >>>

The Circle

 • Základní informace

  Synopse

  Kira, uvolněná ze svého místa a poslaná zpět na Bajor, pomáhá odhalit síly skrývající se za tzv. Kruhem a ještě větší tajemství, které by je všechny mohlo zničit.

  Galerie

  Kira přijala pozvání Bareila k přechodnému pobytu v klášteře. Bareil jí dá pohlédnout do orbu proroctví, kde Kira vidí zmatenou scénu ze shromáždění ministrů a také sebe a Bareila.

  Kira přijala pozvání Bareila k přechodnému pobytu v klášteře. Bareil jí dá pohlédnout do orbu proroctví, kde Kira vidí zmatenou scénu ze shromáždění ministrů a také sebe a Bareila.

  Winn neuniklo, že Bareil zpřístupnil orb cizí osobě, a to aniž by požádal o formální svolení. Nenechá si ujít příležitost, aby ho skrytě varovala, že na něj něco má.

  Winn neuniklo, že Bareil zpřístupnil orb cizí osobě, a to aniž by požádal o formální svolení. Nenechá si ujít příležitost, aby ho skrytě varovala, že na něj něco má.

  Quark zjistil, že Kruh dostává zbraně od Kressariů. Odo ho jmenuje svým zástupcem a Quark je nucen to přijmout, aby neskončil ve vězení. Odo ví, že Quark má jemu nedostupné zdroje.

  Quark zjistil, že Kruh dostává zbraně od Kressariů. Odo ho jmenuje svým zástupcem a Quark je nucen to přijmout, aby neskončil ve vězení. Odo ví, že Quark má jemu nedostupné zdroje.

  Sisko navštěvuje generála Krima, velitele bajorské armády, a sděluje mu tuto informaci. Získává při tom dojem, že není jisté, že armáda v hrozící občanské válce podpoří vládu.

  Sisko navštěvuje generála Krima, velitele bajorské armády, a sděluje mu tuto informaci. Získává při tom dojem, že není jisté, že armáda v hrozící občanské válce podpoří vládu.

  Li, který zatím velí stanici, dá důkladně prohledat kressarijskou loď, ale vůbec nic nenajdou a Li je nucen Calondon propustit.

  Li, který zatím velí stanici, dá důkladně prohledat kressarijskou loď, ale vůbec nic nenajdou a Li je nucen Calondon propustit.

  Krátce po odletu se na palubu transportuje Cardassian a kressarijský kapitán přebírá zásilku zbraní. Ani jeden z nich netuší, že je sleduje Odo v podobě krysy.

  Krátce po odletu se na palubu transportuje Cardassian a kressarijský kapitán přebírá zásilku zbraní. Ani jeden z nich netuší, že je sleduje Odo v podobě krysy.

  Po rozmluvě se Siskem v klášterní zahradě je Kira unesena členy Kruhu. Ukazuje se, že jeho vedoucím je ministr Jaro. Chce vědět, co Sisko udělá, když se Kruhu podaří svrhnout vládu.

  Po rozmluvě se Siskem v klášterní zahradě je Kira unesena členy Kruhu. Ukazuje se, že jeho vedoucím je ministr Jaro. Chce vědět, co Sisko udělá, když se Kruhu podaří svrhnout vládu.

  Quarkovi se podařilo zjistit, kde je hlavní sídlo Kruhu, kde drží Kiru.

  Quarkovi se podařilo zjistit, kde je hlavní sídlo Kruhu, kde drží Kiru.

  Sisko rychle organizuje záchrannou akci, která je úspěšná.

  Sisko rychle organizuje záchrannou akci, která je úspěšná.

  Po návratu je však čekají zlé zprávy: Odo nese důkaz, že Kruh zásobují zbraněmi Cardassiani: až nacionalističtí Bajorané z Kruhu vystrnadí Federaci, bude celá soustava opět jejich.

  Po návratu je však čekají zlé zprávy: Odo nese důkaz, že Kruh zásobují zbraněmi Cardassiani: až nacionalističtí Bajorané z Kruhu vystrnadí Federaci, bude celá soustava opět jejich.

  Ke stanici míří dvě bajorské lodě a nebajorský personál má sedm hodin na evakuaci. Admirál Chekote Siskovi připomíná Základní směrnici: Federace do občanské války zasahovat nemůže.

  Ke stanici míří dvě bajorské lodě a nebajorský personál má sedm hodin na evakuaci. Admirál Chekote Siskovi připomíná Základní směrnici: Federace do občanské války zasahovat nemůže.

  Winn a Jaro utvrzují své spojenectví: ona bude tvrdit, že Jaro je vyvolen Proroky, on jí dopomůže, aby byla zvolena Kai.

  Winn a Jaro utvrzují své spojenectví: ona bude tvrdit, že Jaro je vyvolen Proroky, on jí dopomůže, aby byla zvolena Kai.

 • V kostce

  Označení:
  2x02, #22
  Český název:
  Kruh
  Premiéra:
  3. 10. 1993
  Autor:
  Fields Peter Allan
  Režie:
  Corey Allen
  Hodnocení:

  3,5/5 (14 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Philip Anglim (Veder Bareil)
  • Louise Fletcher (Vedek Winn)
  • Richard Beymer (Li Nalas)
  • ad.
 • Reference

  druhy
  Kressariové
  postavy
  Chekote, Jaro Essa, Krim (Bajoran), Li Nalas, O'Brien Miles Edward, Zef'No
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • Druhá ze tří souvisejících epizod věnujících se politice a náboženství.

  Vývoj postav

  • Li Nalas i ministr Jaro vystupují také v předcházející epizodě The Homecoming a v následující epizodě The Siege.
  • Také Krim se objeví ještě v následující epizodě The Siege.
  • Postava admirála Chekoteho je crossoverovou postavou. Objevil se již v epizodě TNG Gambit.

  Hostující herci

  • Louise Fletcher (Vedek Winn) hostovala např. v seriálech Picket Fences nebo Profiler (Případ pro Sam) a známe ji zejména jako ošetřovatelku z Formanova filmu Přelet nad kukaččím hnízdem. Za tuto roli získala v roce 1976 Oscara jako nejlepší herečka v hlavní roli.
  • Philip Anglim (Vedek Bareil) hostoval např. v seriálu Millennium a hrál také roli Franze Kafky v německém filmu Milena o osudech Kafkovy lásky Mileny Jesenské.
  • Richard Beymer (Li Nalas) hostoval v několika rolích v seriálu To je vražda, napsala a známe ho zejména jako Benjamina Horna ze seriálu Twin Peaks.
  • Frank Langella (ministr Jaro) je spíše filmový než televizní herec. Známe jako např. Noaha Banese z filmu Junior nebo jako Santangela z filmu 1492: Dobytí ráje. Roli ve Star Treku, kde jako hostující herec není uveden, údajně přijal na naléhání svých dětí, fanoušků Star Treku.
  • Stephen Macht (Krim) byl vedle Patricka Stewarta dalším kandidátem na roli kapitána Picarda. Známe ho jako hostujícího herce např. ze seriálů Highlander, Babylon 5, Millennium nebo Sliders (Cesta do neznáma) a zejména jako Davida Keelera ze seriálu Cagneyová & Laceyová.
  • Bruce Gray (Admirál) hostoval v řadě seriálů, např. Babylon 5, To je vražda, napsala, Picket Fences.nebo Roswell, kde hraje admirála. Mohli jsme ho vidět také např. ve filmech Hvězdná pěchota nebo Peacemaker.
  • Mike Genovese (Zefno) hrál ve Star Treku již seržanta v epizodě TNG The Big Goodbye. Hraje např. roli důstojníka Grabarskyho v seriálu Pohotovost.

  Režiséři

  • Režisér Corey Allen začínal jako herec a hrál například ve slavném filmu s Jamesem Deanem Rebel without Cause (Rebel bez příčiny). Režíroval také několik epizod Deep Space Nine.
<<< The Homecoming The Siege >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries