lcars
logo

DS9 1x19

Duet

Duet

 • Základní informace

  Synopse

  Kira odhaluje, že Cardassian, který navštívil Deep Space Nine, by ve skutečnosti mohl být známý válečný zločinec.

  Galerie

  • Kobheerijská transportní loď Rak-Miunis veze na Deep Space Nine pasažéra vyžadujícího lékařskou asistenci, protože trpí syndromem Kalla-Nohra.

   Kobheerijská transportní loď Rak-Miunis veze na Deep Space Nine pasažéra vyžadujícího lékařskou asistenci, protože trpí syndromem Kalla-Nohra.

  • Jediné případy této nevyléčitelné choroby jsou oběti důlního neštěstí v bývalém táboře nucených prací Gallitepp na Bajoru. Kira se jde na pacienta podívat a je to kupodivu Cardassian.

   Jediné případy této nevyléčitelné choroby jsou oběti důlního neštěstí v bývalém táboře nucených prací Gallitepp na Bajoru. Kira se jde na pacienta podívat a je to kupodivu Cardassian.

  • Tvrdí, že se jmenuje Marritza a že býval úředníkem evidenčního oddělení v Galliteppu. Kira věří, že se jedná o válečného zločince majícího na svědomí mučení a smrt mnoha Bajoranů.

   Tvrdí, že se jmenuje Marritza a že býval úředníkem evidenčního oddělení v Galliteppu. Kira věří, že se jedná o válečného zločince majícího na svědomí mučení a smrt mnoha Bajoranů.

  • O zadržení válečného zločince informuje i bajorskou vládu. Ministr Kaval požaduje jeho vydání, komandér Sisko však trvá na pozitivní identifikaci.

   O zadržení válečného zločince informuje i bajorskou vládu. Ministr Kaval požaduje jeho vydání, komandér Sisko však trvá na pozitivní identifikaci.

  • O Marritzově zadržení se dozví i na Cardassii a Gul Dukat požaduje, aby vězni byl umožněn okamžitý návrat. Stanice je přeci bezpečná pro jakéhokoliv cestujícího, i pro Cardassiana.

   O Marritzově zadržení se dozví i na Cardassii a Gul Dukat požaduje, aby vězni byl umožněn okamžitý návrat. Stanice je přeci bezpečná pro jakéhokoliv cestujícího, i pro Cardassiana.

  • Marritza z doby před více než 12 lety je pouze na jediném snímku. Ukazuje se, že to je jiný muž.

   Marritza z doby před více než 12 lety je pouze na jediném snímku. Ukazuje se, že to je jiný muž.

  • Podoba údajného Marritzy se naopak shoduje s podobou Gula Darhe'ela, velitele tábora, který je zodpovědný za všechny hrůzy. Vězeň s pýchou přiznává, že je opravdu Gul Darhe'el.

   Podoba údajného Marritzy se naopak shoduje s podobou Gula Darhe'ela, velitele tábora, který je zodpovědný za všechny hrůzy. Vězeň s pýchou přiznává, že je opravdu Gul Darhe'el.

  • Zmíní se však Kiře o Shakaarovi, což logickému Odovi nedává smysl. Gul Dukat ujišťuje, že Darhe'el zemřel před šesti lety. Doktor Bashir zjistil, že vězeň bere léky po dermální přeměně.

   Zmíní se však Kiře o Shakaarovi, což logickému Odovi nedává smysl. Gul Dukat ujišťuje, že Darhe'el zemřel před šesti lety. Doktor Bashir zjistil, že vězeň bere léky po dermální přeměně.

  • Když je Marritza konfrontován s fakty, zhroutí se. Přál si být potrestán za zločiny Cardassianů, protože nová Cardassia se může zrodit pouze tehdy, když se vyrovná se svou minulostí.

   Když je Marritza konfrontován s fakty, zhroutí se. Přál si být potrestán za zločiny Cardassianů, protože nová Cardassia se může zrodit pouze tehdy, když se vyrovná se svou minulostí.

  • Marritza, který byl opravdu úředník evidenčního oddělení v Gallitepu, je okamžitě propuštěn. Kira odmítá připustit potrestání muže, který zločinům pouze přihlížel bez možnosti jim zabránit.

   Marritza, který byl opravdu úředník evidenčního oddělení v Gallitepu, je okamžitě propuštěn. Kira odmítá připustit potrestání muže, který zločinům pouze přihlížel bez možnosti jim zabránit.

  • Ne všichni Bajorani však dospěli tak daleko, mnozí touží pouze po pomstě. Kainon je rozhodnut Cardassiana potrestat bez ohledu na to, zda je zločinec nebo ne. Stačí, že je Cardassian.

   Ne všichni Bajorani však dospěli tak daleko, mnozí touží pouze po pomstě. Kainon je rozhodnut Cardassiana potrestat bez ohledu na to, zda je zločinec nebo ne. Stačí, že je Cardassian.

  • Do zad bodnutý Marritza umírá přímo na Promenádě. Kiře setkání s ním otevřelo oči: ne všichni Cardassiané, ale konkrétní jednotlivci jsou zodpovědní za hrůzy, které její národ prožil.

   Do zad bodnutý Marritza umírá přímo na Promenádě. Kiře setkání s ním otevřelo oči: ne všichni Cardassiané, ale konkrétní jednotlivci jsou zodpovědní za hrůzy, které její národ prožil.

 • V kostce

  Označení:
  1x19, #19
  Český název:
  Duet
  Premiéra:
  13. 6. 1993
  Autor:
  Rich Lisa & Carrigan-Fauci Jeanne
  Režie:
  Conway James L.
  Hodnocení:

  83 % (20 hlasů, Trekkies.cz)

  divider
  Hrají:
  Dále hrají:
  • Marc Alaimo (Gul Dukat)
  • Harris Yulin (Marritza)
  • ad.
 • Reference

  druhy
  Kobheeriané
  hry a sporty
  Kalevianský montar
  lodě
  Rak-Miunis
  planety
  Kora II
  postavy
  politika (státy, vlády, strany, frakce, odboj, ambasády…)
  Shakaarova buňka odporu
  jídla, nápoje, koření a pochutiny
  Dušený sem'hal Maraltijské seevové pivo
 • Zajímavosti

  Hostující herci

  • Norman Large (kapitán) hrál také prokonsula Nerala v epizodě TNG Unification, Maquese v epizodě TNG Dark Page a Ocampu v epizodě VOY Cold Fire. Hostoval také v u nás nevysílaném seriálu Quantum Leap, který je pro fanoušky Star Treku zajímavý tím, že jeho hlavní postavu ztělesnil Scott Bakula, představitel kpt. Jonathana Archera ze seriálu Enterprise nebo v seriálu JAG. Z jeho filmů uveďme např. Pretty Woman.
  • Robin Christopher se jako Neela objeví také v následující epizodě DS9 In the Hands of the Prophets.

  Režiséři

  • Režisér James L. Conway je jedním z kmenových režisérů Star Treku. Režíroval řadu epizod TNG, DS9 i VOY a také pilotní epizodu ENT Broken Bow.
divider <<< Dramatis Personae In the Hands of the Prophets >>>

© 2000–2024 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries (Casperium)