lcars
logo
divider
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
<<< Devidiané Dolbargiové >>> divider

Devorové

Anglicky:
Devore
Vzhled:
humanoidní
Kvadrant:
Delta
Domovský svět:
není známo
Členství ve Federaci:
ne
Zástupci:
Kashyk, Prax
Poprvé na obrazovce:
VOY Counterpoint
Poprvé ve světě ST:
VOY Counterpoint

Popis

Devorové jsou humanoidi velmi podobní lidem. Ve tváři mají drobné odlišnosti, jako je velmi široký kořen nosu a zvláštně utvářené, jakoby dekorativní obočí.

Jedná se druh na vysokém stupni technologického rozvoje, který je srovnatelný se stupněm rozvoje druhů Federace. V Delta kvadrantu vybudovali rozsáhlé Devorské impérium, jehož hranice hlídají automatické senzorové komplexy. Relativně blízko u této hranice se nachází oblast, do níž pokaždé na jiné souřadnice ústí periodicky se otevírající červí díra vedoucí neznámo kam.

Zcela jistě se stýkají s jinými druhy oblasti, jsou ale xenofóbní a o časté kontakty nestojí. Stíhají zejména všechny telepatické druhy, které považují za nebezpečné. Lodím, které prolétají jejich prostorem, určují přesnou trasu a podrobují je častým důkladným inspekcím.

Roku 2375 jejich prostorem prolétal USS Voyager kapitána Janewayové. Devorové ho podrobili celkem čtyřem podrobným inspekcím a hledali telepaty. Inspektor Kashyk, který měl podezření, že kapitán telepaty skrývá (v čemž se nemýlil), předstíral, že chce zběhnout, a strávil jistý čas na Voyageru. Přes veškerou svou snahu a šarm mu kapitán ani na chvíli nedůvěřovala a dokázala ho podvést. Brenarové odletěli červí dírou do bezpečí a Kashykovi nezbylo než Voyager propustit, údajně proto, aby se tento neúspěch neobjevil v jeho služebních záznamech.

O několik měsíců později, když Voyager bojoval s hazarskou lodí, jejíž kapitán Y'Sek sdělil, že byli najati, uvažoval Chakotay, jestli zaměstnavatelem Hazarů nejsou právě Devorové (viz epizoda VOY Think Tank).

Obrázky

Devorský muž
Devorský muž
devorská válečná loď
devorská válečná loď
devorský raketoplán
devorský raketoplán
devorský raketoplán
devorský raketoplán
divider <<< Devidiané Dolbargiové >>>
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
divider

© 2000–2020 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries