divider
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
<<< Kobliadé Kohmové >>> divider

Kohlové

Anglicky:
Kohl
Vzhled:
humanoidní
Kvadrant:
Delta
Domovský svět:
není známo
Členství ve Federaci:
ne
Zástupci:
Viorsa
Poprvé na obrazovce:
VOY The Thaw
Poprvé ve světě ST:
VOY The Thaw

Popis

Kohlové jsou druh značně podobný lidem. Vzhledově se liší pouze hrbolatým čelem.

Je či byl to druh na značném stupni technologického rozvoje. Planeta, jejíž biosféru katastroficky poškodila solární erupce roku 2353, byla do té doby známým obchodním střediskem. Není zcela jasné, zda se jednalo o kohlský domovský svět či snad o kolonii. Vzhledem k tomu, že posádka Voyageru odhadovala populaci na 400000 jedinců, se domníváme, že šlo spíše o kolonii. Pokud ne, pak z celého druhu v roce 2372 přežili poslední dva jedinci.

Solární erupce, která způsobila katastrofu, byla doprovázena magnetickými bouřemi a zvýšenou radiací a naprostá většina obyvatel planety zemřela. Skupince pěti vědců se podařilo vybudovat si v podzemí úkryt, v němž se uložili do stázových modulů. Své mozky napojili na řídicí počítač, který vedle monitoringu jejich mozkových funkcí také vytvářel virtuální prostředí, v němž žili. Navíc byl naprogramován, aby jim po 15ti letech, roku 2368, poskytl informace o venkovním prostředí, a pokud budou souhlasit, aby je probudil. Strach všech pěti Kohlů se ve virtuálním prostředí vtělil do Klauna, který je odmítal pustit ven a za neposlušnost je popravoval.

Roku 2372 k planetě přiletěl USS Voyager kapitána Janewayové. Posádka transportovala stázové moduly na palubu, žili už pouze tři Kohlové. Po velkém úsilí se jim podařilo Klauna přelstít a dva přeživší Kohly osvobodit, třetího z nich Klaun mezitím popravil, ve skutečnosti byl ještě ve stázi postižen silným srdečním záchvatem.

Obrázky

  • Kohlský muž
    Kohlský muž
  • Kohlská žena
    Kohlská žena
divider <<< Kobliadé Kohmové >>>
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
divider

© 2000–2020 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries