lcars
logo
divider
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
<<< Ram Izadové Reegrunioné >>> divider

Ramurané

Anglicky:
Ramurans
Vzhled:
humanoidní
Kvadrant:
Delta
Domovský svět:
Ramura
Členství ve Federaci:
ne
Zástupci:
Kellin, Curneth, Resket
Poprvé na obrazovce:
VOY Unforgettable
Poprvé ve světě ST:
VOY Unforgettable

Popis

Ramurané se kromě jinak utvářených ušních boltců na pohled neliší od lidí.

Jejich fyziologie je ale velmi odlišná. Jejich organismus produkuje zvláštní feromon, který u všech ostatních druhů blokuje dlouhodobou paměť, takže vzpomínky na setkání s Ramuranem zcela zmizí po několika málo hodinách. Tato chemická látka také způsobuje, že nejdou zaměřit transportním paprskem a že lékařské přístoje nedokážou číst údaje o jejich zdravotním stavu.

Ramurané jsou značně xenofóbní společnost, která se jen velmi málo stýká s jinými druhy a nepřipouští, aby jednotlivci planetu natrvalo opustili, pokud by si to náhodou přáli.

Je to druh na vysokém stupni technologického vývoje. Mají rychlé lodě s účinnými zbraněmi a téměř dokonalou maskovací technologií. Vyvinuli také osobní maskování, a to tak dokonalé, že maskovaní Ramurané nejsou schopni odhalit jeden druhého. Dalším sofistikovaným přístrojem je neurolytický emitor, kterým dokážou vymazat dostiženým uprchlíkům krátkodobou paměť několik týdnů do minulosti. Pokud jsou o jejich přítomnosti záznamy v počítačích jiného druhu, infikují je počítačovým virem, který dokonale vymaže všechna data týkající se jejich přítomnosti.

Roku 2374 se na USS Voyager skryl ramuranský uprchlík Resket a nezjištěn tam po blíže nespecifikovanou dobu žil. Dále se na Voyager - opět nezjištěna - dostala stopařka Kellin, která ho už téměř rok stíhala. Kellin však byla odhalena a navázala romantický vztah s Chakotayem. Když dostihla Resketa, odvedla ho na Ramuru, ale vrátila se na Voyager, aby mohla být s Chakotayem. Ten si ji sice už nepamatoval, ale znovu se do ní zamiloval. Kellin pronásledoval stopař Curneth, který jí neurolytickým emitorem vymazal vzpomínky a odvedl na Ramuru.

Obrázky

Ramuranský muž
Ramuranský muž
Ramuranská žena
Ramuranská žena
ramuranská lo'd (Unforgettable)
ramuranská lo'd (Unforgettable)
divider <<< Ram Izadové Reegrunioné >>>
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
divider

© 2000–2020 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries