divider
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
<<< Troyiané Tygariané >>> divider

Tureiové

Anglicky:
Turei
Vzhled:
humanoidní
Kvadrant:
Delta
Domovský svět:
není známo
Členství ve Federaci:
ne
Zástupci:
kapitán tureiské lodi
Poprvé na obrazovce:
VOY Dragon's Teeth
Poprvé ve světě ST:
VOY Dragon's Teeth

Popis

Tureiové jsou humanoidi značně nepodobní lidem. Mají velmi bledou pokožku a jejich hlava je plná nejrůznějších vrásek a kožních záhybů. Od kořene nosu se jim přes čelo na lebku táhne výrazný hřeben.

Jedná se druh, který byl na velmi vysokém stupni technologického rozvoje nejpozději v polovině 2. tisíciletí pozemského letopočtu. Před rokem 1484 pozemského letopočtu byli jejich úhlavními nepřáteli Vaadwourové, kteří ovládali síť subprostorových koridorů. Ti je využívali zejména k podrobování a vykořisťování stovek druhů. Tureiové a další druhy utvořili alianci, která roku 1484 zaútočila na domovský svět Vaadwourů, kteří těmto spojeným silám nedokázali vzdorovat. Planeta byla bombardována nukleárními zbraněmi, které ji učinily na stovky let neobyvatelnou.

Tureiové se po porážce Vaadwourů stali na dlouhých minimálně 900 let pány subprostorových koridorů.

Roku 2376 vlétl do jednoho ze subprostorových koridorů USS Voyager kapitána Janewayové. Tureiové, kteří si celou síť bedlivě hlídali, na něj zaútočili a přinutili ho přistát na planetě, která bývala domovským světem Vaadwourů. Posádka Voyageru tam v podzemních prostorách objevila stovky Vaadwourů ve stázi a řadu z nich oživila.

Spojenectví s Vaadwoury se ukázalo jako víc než zrádné. Když se kapitán musela bránit útoku vaadwourských lodí, aby Voyager unikl, kontaktovala kapitána jedné z tureiských lodí. Ten byl schopen identifikovat pravého nepřítele a střelba tureiské flotily přinutila Vaadwoury k návratu na planetu. Tureiské zbraně tentokrát po několika výstřelech způsobily zhroucení části podzemních prostor. Nemáme informace o tom, jak se konflikt vyvíjel dál.

Obrázky

  • Turejský muž
    Turejský muž
  • Turejský muž
    Turejský muž
  • turejská loď
    turejská loď
divider <<< Troyiané Tygariané >>>
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
divider

© 2000–2021 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries (Casperium)