lcars
logo
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
<<< Zegov Zepht >>>

Zek

Zek
Druh:
Fereng
Pohlaví:
muž
Narození:
nejpozději 2275 - Ferenginar
Úmrtí:
není známo
Povolání:
bývalý Velký Nagus
Rodinný stav:
není známo

Rodina

2. manželka:

Ishka

syn:

Krax

nevlastní syn:

Quark

nevlastní syn:

Rom

nevlastní vnuk:

Nog

synovec:

Stol

synovec:

Belongo

nevlastní synovec:

Barbo

nevlastní synovec:

Gaila

snacha:

Leeta

vzdálený bratranec:

Kono

Další důležité osoby

Ishka, matka Quarka a Roma

Další informace

Učinkování:
Star Trek: DS9
Představitel:
Wallace Shawn

Kariéra

2369

Prvně po odchodu Cardassianů přilétá na Deep Space Nine poté, co rozšířil klamavé zprávy o své smrti a jmenoval Quarka svým nástupcem (viz epizoda DS9 The Nagus). Poznamenejme, že Zek je vynikajícím hráčem tonga - vyhrál Globální mistrovství v tongu.

2370

Jmenuje Quarka hlavním vyjednavačem Ferengské aliance v Gama kvadrantu, protože dobře ví, že případný úspěch sklidí sám, ovšem případný neúspěch půjde na vrub Quarka (viz epizoda DS9 Rules of Acquisition).

2371

Při cestě červí dírou mu Proroci darují jeden z bajorských orbů a transformují ho v nesobeckého Ferenga bez zájmu o zisk. Napíše dokonce Nová pravidla nabývání zisku, která jsou pravým opakem těch, jimiž se staletí řídí ferengská společnost, a zakládá Ferengskou dobročinnou asociaci (Ferengi Benevolent Association), kterou ovšem posléze opět ruší. Díky Quarkovi a Romovi ho Proroci nakonec uvedou do původního stavu (viz epizoda DS9 Prophet Motive).

2373

Seznamuje se s Ishkou, matkou Quarka a Roma, a stávají se milenci. Iska ho stále více ovlivňuje svými radikálními feministickými názory (viz epizoda DS9 Ferengi Love Songs).

2374

K Zákonu o příležitostech přidává dodatek uzákoňující rovnoprávnost ferengských žen, je kvůli tomu odvolán a výkonným Velkým Nagusem se stal likvidátor Brunt. Zek musí obhájit své názory před komisařem Obchodního úřadu Nilvou. Ishku, na kterou spoléhal, která ale vážně onemocněla se srdcem, musí zastoupit Quark, což se mu úspěšně podaří (viz epizoda DS9 Profit and Lace).

2375

Je unesen do alternativního vesmíru jako rukojmí (viz epizoda DS9 The Emperor's New Cloak).

Rezignuje na svou funkci Velkého Naguse, svým nástupcem jmenuje Roma a sám odchází na penzi žít s Ishkou na Rise (viz epizoda DS9 The Dogs of War).

Obrázky

Zek (cca 2374)
Zek (cca 2374)
Zek (2369)
Zek (2369)
<<< Zegov Zepht >>>
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries