lcars
logo

Postavy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Antaak

Antaak
Druh:

Klingon

Pohlaví:

muž

Narození:

neznámé

Úmrtí:

neznámé

Povolání:

léčitel

Rodinný stav:

neznámý

 
Účinkování: ENT Affliction
 
Představitel: John Schuck
 
Kariéra:
před 2149 Pochází z rodiny válečnícké kasty. Když se rozhoduje stát se léčitelem, jeho otec se ho zříká.
2149 V přestrojení za Mazaritu se zúčastní konference Mezidruhové lékařské výměny na Tiburonu. Vyslechne tam přednášku doktora Phloxe, která na něj udělá velký dojem. Dále pak studuje jeho články a vědeckou práci, zejména práci o šíření virů považuje za brilantní.
2154 Pracuje v genetickém výzkumném zařízení v klingonské kolonii Qu'Vat. Poté, co je nad planetou zničena loď lidských vylepšených (viz epizoda ENT The Augments) a v jejím vraku nalezeno několik vylepšených embryí, pokouší se za použití této vylepšené lidské DNA vytvořit vylepšené Klingony. Po počátečním zdánlivém úspěchu se však ukazuje, že proměna je velmi nestabilní, a všechny testovací subjekty rychle umírají v agónii. Katastrofálním vedlejším produktem experimentu je vznik silně nakažlivého viru, který nejprve mění vzhled Klingonů, takže jsou podobní lidem, aby své oběti nakonec nemilosrdně zabíjel.
Jeho nadřízený, guvernér kolonie generál K'Vagh, dá unést doktora Phloxe jako poslední naději na nalezení léku, když se ukáže, že unést doktora Soonga je nemožné. Doktor Phlox brzy zjistí, že se od něj očekává, aby stabilizoval vylepšené Klingony, a odmítá spolupracovat. Antaak však v jeho analýze viru objeví možnost, jak nalézt antivir, a pod záminkou, že se snaží dokončit tvorbu vylepšených Klingonů, pomůže Phloxovi vyvinout alespoň lék na virus. Dobrovolně se dá infikovat jednou z mutací viru, takže se jeho vzhled mění na lidský, doktor Phlox však včas vyvine účinnou protilátku a zachrání mu tak život. Antaak plánuje, že se bude nadále specializovat na rekonstrukci klingonských kostnatých čel.
Antaak
Antaak
Antaak
Antaak
Antaak
Antaak
Antaak
Antaak
Antaak
Antaak
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X