lcars
logo

Postavy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Malik

Malik
Druh:

Pozemšťan - Vylepšený

Pohlaví:

muž

Narození:

cca 2132 - Trialas IV

Úmrtí:

květen 2154 - na palubě Enterprise NX-01

Povolání:

neznámé

Rodinný stav:

svobodný

 
Důležité osoby:
  Persis
 
Účinkování: ENT Borderland, Cold Station 12 a The Augments
 
Představitel: Alec Newman
 
Kariéra:
2. polovina 20. století Byl vypěstován s největší pravděpodobností in vitro pozemskými eugeniky a v embryonálním stavu geneticky zdokonalen. K jeho narození však už nedošlo, po skončení Eugenických válek byl spolu s 1800 dalšími takovými embryi uskladněn na Kryostanici 12.
2132 Jeho embryo bylo jedním z devatenácti, která ukradl doktor Arik Soong, tehdejší vedoucí výzkumného lékařského týmu na stanici. Téhož či následujícího roku bylo jeho embryo vypěstováno v inkubátoru a on se narodil. Soong se o takto narozené tzv. vylepšené staral, vzdělával je a vychovával až do roku 2143. Podle svědectví dr. Soonga to bylo vzpurné dítě. Jednou spadl do řeky a jeho "bratr" Raakin mu zachránil život.
2143 Po odchodu dr. Soonga zůstává skupina vylepšených na planetě sama, avšak dokáže přežít.
2153 Skupina ze svého středu vypudila Smika, chlapce, který nebyl vylepšený, ač podle slov dr. Phloxe nebyl normální. Malik stále hůř nese skutečnost, že není vůdcem skupiny a že Raakin, kterého všichni jako vůdce uznávají, není ochoten jednat podle přání jejich "otce" Soonga a osvobodit ostatní embrya uložená ve stázi na Kryostanici 12.
2154 Bere situaci do svých rukou a lstí se zmocňuje klingonského dravce. Vyvraždí posádku a přiletí s lodí k Trialasu IV, kde se nalodí ostatní. Když Raakin nehodlá letět pro embrya, nýbrž na nějakou přívětivější odlehlou planetu, kde by mohli žít v klidu a míru, zabije ho a stává se vůdcem.
Když zachytí signál dr. Soonga, který po nich pátrá na palubě Enterprise NX-01 kapitána Archera, letí pro něj a bere ho na palubu. Na Kryostanici 12 je zodpovědný za zavraždění zástupce vedoucího lékaře, a kdyby mu to Soong dovolil, tak i za smrt dr. Phloxe. Vedle embryí nakládá na loď také několik kontejnerů s nejprudšími patogeny a toxiny, které byly na stanici uskladněny.
Odmítá podřídit se vedení doktora Soonga a dává mu domácí vězení. Rozhodl se, že toxiny vypustí do atmosféry klingonské kolonie, což by tam zničilo veškerý život. Když s pomocí jeho milenky Persis Soong uprchne, zabije i ji. Když ho Enterprise dostihne a poškodí loď, přetíží reaktor, takže všichni vylepšení i embrya zahynou v explozi. On sám se těsně před výbuchem přenese na Enterprise, aby se pomstil, je však zabit.
Malik (2143)
Malik (2143)
Malik (2154)
Malik (2154)
Malik (2154)
Malik (2154)
Malik (2154)
Malik (2154)
Malik (2154)
Malik (2154)
Malik (2154)
Malik (2154)
Malik (2154)
Malik (2154)
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X