lcars
logo

Postavy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Soong Arik dr.

Soong Arik dr.
Druh:

Pozemšťan

Pohlaví:

muž

Narození:

neznámé

Úmrtí:

neznámé

Povolání:

vědec

Rodinný stav:

neznámý

 
Rodina:
potomek: předpokládáme, že dr. Soong měl syna či snad synovce, který pokračoval v jeho díle
potomek: Noonien Soong (24. století)
 
Účinkování: ENT Borderland, Cold Station 12 a The Augments
 
Představitel: Brent Spiner
 
Kariéra:
před 2132 Jako lékař - vědec se zaměřením na genetiku a eugeniku je vedoucím vědeckého výzkumného týmu ve společném zařízení Hvězdné flotily a Denobulanů zvaném Kryostanice 12. Na stanici jsou k vědeckým účelům uskladněny virulentní patogeny a toxiny a kromě nich také 1800 geneticky zdokonalených embryí, pozůstatek pozemských Eugenických válek z konce 20. století.
2132 Ukradne 19 embryí a podaří se mu s nimi uprchnout. V následujících deseti letech je nezvěstný.
2132-2143 Usadil se na planetě Trialas IV poté, co si obchodem mj. s Orionci obstaral vše, co bude on i děti, které z embryí vypěstoval, na nehostinné planetě potřebovat k životu. Devatenáct či dvacet dětí (osud Smika je nejasný) vychovával a vyučoval do jejich deseti let.
2142 nebo 2143 Z neznámého důvodu z Trialasu IV odletěl a děti tam zanechal. Byl zatčen, postaven před soud a uvězněn na doživotí v přísné izolaci. Nikdy neprozradil, co s ukradenými embryi udělal. Ve vězení neustále pokračuje ve své teoretické genetické práci, i když se domnívá, že je periodicky ničena. Upřímně věří, že genetika a eugenika jsou způsobem, jak vylepšit lidský druh, a že tzv. vylepšení jsou budoucností lidstva. V následující dekádě se mu z vězení podařilo přinejmenším jednou uniknout, dostal se tehdy až do Sausalita, než byl chycen.
2154 Poté, co vylepšení unikli z Trialasu IV a zmocnili se klingonského dravce, souhlasí s tím, že je pomůže najít, a nalodí se na Enterprise NX-01 kapitána Archera. Tvrdí, že je dokáže přesvědčit, aby se vzdali, jeho plánem však je získat zbylých 1800 embryí, odvézt je spolu s dospělými vylepšenými na odlehlou planetu a vybudovat tam společnost budoucnosti. Jeho bývalí svěřenci ho svými činy a postoji postupně zbavují iluzí a on pochopí, že musí být zastaveni. Když vůdce vylepšených Malik naplánuje genocidu klingonské kolonie, uprchne s pomocí Persis z lodi a pomůže kapitánu Archerovi vylepšené zastavit. Je vrácen do vězení.
po 2154 Přestal se věnovat genetice a začal rozvíjet jinou slibnou oblast vědy - kybernetiku a umělé formy života. Předpokládá se, že někdy v 2. polovině 23. století se narodil jeho vzdálený potomek Noonien, který zdědil Soongovu genialitu a zálibu ve výzkumu kybernetiky a který byl schopen navázat na jeho práci. Výsledkem jeho vědecké činnosti je nadporučík Dat z USS Enterprise-D kapitána Picarda.
Doktor Arik Soong (2143)
Doktor Arik Soong (2143)
Doktor Arik Soong (2154)
Doktor Arik Soong (2154)
Doktor Arik Soong (2154)
Doktor Arik Soong (2154)
Doktor Arik Soong (2154)
Doktor Arik Soong (2154)
Doktor Arik Soong (2154)
Doktor Arik Soong (2154)
Doktor Arik Soong (2154)
Doktor Arik Soong (2154)
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X