lcars
logo

Postavy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

T'Les

T'Les
Druh:

Vulkanec

Pohlaví:

žena

Narození:

pravděpodobně před 2050 - Vulkan

Úmrtí:

jaro 2154 - Vulkan

Povolání:

vědecká pracovnice, pedagog

Rodinný stav:

vdova

 
Rodina:
dcera: T'Pol
vnuk: Lorian (alternativní časová linie)
vnučka: Elizabeth
zeť: Koss
zeť: "Trip" Tucker (alternativní časová linie)
 
Účinkování: ENT Home, Awakening
 
Představitel: Joanna Cassidy
 
Kariéra:
před 2152 Před rokem 2088 se vdává za muže, kterého viděla jednou v životě, ovšem vyvinul se mezi nimi silný vztah. Roku 2088 se jim narodila dcera T'Pol.
Delší dobu pracovala na Vulkanské vědecké akademii a koncem 50. let 22. století plánovala, že svou vědeckou či pedagogickou dráhu ukončí.
Seznámila se se skupinou Vulkanců, kterým se podle jejich vůdce Syrrana říkalo syrranité. Ti se rozhodli vrátit se k podstatě Surakova učení a žít tak, jak Surak učil. Uvědomila si, jak moc se vulkanská společnost odvrátila od pravé Surakovy cesty, jak zkorumpovaná je vulkanská vláda a Vysoké velení, a přidala se k nim, i když své sympatie přirozeně musela tajit i před svou dcerou. Spřátelila se s významnou syrranitkou T'Pau.
2152 Když odhalení špionážního komplexu v klášteře na P'Jem, namířeného proti Andorii, posádkou Enterprise NX-01 vedlo k jeho zničení, byla z tohoto činu na Vulkanu viněna zejména T'Pol jako jediný Vulkanec na palubě. Celý incident měl na Vulkanu dalekosáhlé politické důsledky. Jelikož Vysoké velení nemohlo potrestat T'Pol, podniklo kroky proti T'Les. Byla křivě obviněna a bylo jí řečeno, že buď opustí své místo na Vědecké akademii nebo bude vyšetřována. Odchází tedy z Akademie na odpočinek. Nespravedlnost, která ji postihla, ji přivádí k otázkám týkajícím se její víry a k připojení se k syrranitům. Stává se přítelkyní a rádkyní T'Pau, jedné z předních syrranitek.
2154 T'Pol se o jejím odchodu z Akademie dozvídá až při své návštěvě Vulkanu na jaře, poté, co se vrátila z Delphské oblasti, ovšem pravé důvody T'Les neprozradila. Koss, bývalý snoubenec T'Pol, je však o situaci informován a neváhá T'Pol vydírat: pokud se za něj provdá, postará se jeho vlivný otec, aby se T'Les mohla na Akademii vrátit (viz epizoda ENT Home).
O několik týdnů později se Vysoké velení rozhodlo skoncovat se syrranity a začalo zatýkat osoby podezřelé z příslušnosti k tomuto reformnímu hnutí. T'Les opouští domov a přidává se ke skupině syrranitů vedených Syrranem a mladou T'Pau, kteří žijí v pouští Výheň. Tam se znovu setkává s T'Pol, která spolu s kapitánem Archerem pátrá po T'Pau falešně obviněné z bombového útoku na ambasádu Země na Vulkanu. Vysoké velení, zejména jeho šéf administrátor V'Las, však místo jejich pobytu, svatyni T'Karath, bombarduje a ona při útoku umírá (viz epizoda ENT Awakening).
T'Les
T'Les
T'Les
T'Les
T'Les
T'Les
T'Les
T'Les
T'Les
T'Les
T'Les
T'Les
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X