lcars
logo

Postavy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Seska

Seska
Druh:

Cardassian

Pohlaví:

žena

Narození:

cca 2345 - Cardassia Prime

Úmrtí:

2372 - Delta kvadrant, paluba Voyageru

Povolání:

agentka Obsidiánského řádu

Rodinný stav:

svobodná

 
Rodina:
druh: Culluh, první Maje kazonské kasty Nistrimů
syn: * 2372, jméno neznámé, syn Culluha
 
Další důležité osoby:
  Chakotay, vůdce skupiny Makistů
Maje Culluh, vůdce kazonské kasty Nistrimů
 
Účinkování: Star Trek: VOY
 
Představitel: Martha Hackett
 
Kariéra:
před 2371 Jako agentka Obsidiánského řádku, cardassijské tajné služby, byla chirurgicky pozměněna, aby vypadala jako Bajoranka, a infiltrovala skupinu Makistů vedenou bývalým důstojníkem Hvězdné flotily Chakotayem. Spřátelila se s B'Elannou Torresovou, bývalou studentkou Akademie, a brzy se stala Chakotayovou milenkou (viz epizoda VOY Caretaker).
2371 Jako členka posádky makistické lodi pod velením Chakotaye je přenesena Ochráncovým paprskem z Badlands poblíž Deep Space Nine do Delta kvadrantu, kam je zanedlouho následuje USS Voyager kapitána Janewayové. Po zničení makistické lodi se stává členkou posádky Voyageru.
Naspokojená s pomalým návratem domů a neochotou kapitána Janewayové uzavírat účelová spojenectví zrazuje Voyager a poskytuje jeho technologii vládnoucímu druhu oblasti - Kazonům-Nistrimům. Je odhalena, ale než může být zatčena, přenese se na loď Maja Culluha (viz epizoda VOY State of Flux.
Stává se Culluhovou milendkou a rádkyní.
2372 Pomocí genetické manipulace s Chakotayovou DNA se pokouší otěhotnět. Opravdu porodí syna v domnění, že je Chakotayův, a je šokována, když jí Doktor později sdělí, že je to Culluhovo dítě (viz epizody VOY ManeuversBasics.
Přeje si získat větší moc a spolu s Culluhem vypracují plán, jak se zmocnit Voyageru. Na krátkou dobu se jim to také povede, ovšem Doktorovi a Tomu Parisovi, který přivedl pomoc, a s hrdinským sebeobětováním betazoidského praporčíka Sudera se podaří dobýt Voyager zpět a Seska při tom umírá (viz epizoda VOY Basics). Její druh Maje Culluh spolu s dítětem uniká.
2373 Rok po své smrti ještě uvede Voyager do velkého nebezpečí, když je náhodně aktivován Tuvokův starý simulátorový program z dob, kdy ještě hluboce nedůvěřoval členům posádky s makistickou minulostí, v němž svého času provedla nebezpečné změny (viz epizoda Worst Case Scenario).
Seska (2371)
Seska (2371)
Seska (2371)
Seska (2371)
Seska (2371)
Seska (2371)
Seska (2372)
Seska (2372)
Seska
Seska
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X