lcars
logo

Postavy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Kurn

Kurn
Druh:

Klingon

Pohlaví:

muž

Narození:

2345 - Klingonská říše

Úmrtí:

neznámé

Povolání:

kapitán

Rodinný stav:

neznámý

 
Rodina:
otec: Mogh, zabit při Khitomerském masakru v roce 2346
otec: Mogh
adoptivní otec: Noggra
bratr: Worf
dědeček (neoficiální prameny): Worf (plukovník)
synovec: Alexander, bratrův syn
švagrová: Jadzia Dax, bratrova manželka, manželství uzavřeno 2373 (+++ 2374)
 
Alternativy: Rodek
 
Účinkování: Star Trek: TNG (epizody Sins of the Father a Redemption), Star Trek: DS9 (epizoda Sons of Mogh)
 
Představitel: Tony Todd
 
Kariéra:
před 2366 Kurn byl brzy po narození zanechán na Qo'noSu v rodině Lorgha, přítele svého otce, zatímco jeho rodiče odjeli spolu s jeho starším bratrem Worfem pracovat na Khitomer, kde se o necelý rok později, v roce 2346 stali oběťmi Khitomerského masakru. Kurn byl v Lorghově rodině vychován a o svých pravých rodičích se dozvěděl až v době dospívání při iniciačním rituálu. Jako dospělý vstupuje do klingonské armády.
2366 Dozvídá se, že Duras falšuje dokumenty tak, aby oviňovali jeho otce Mogha ze zrady vedoucí ke zmasakrování obyvatel Khitomeru Romulany. Zároveň zjišťuje, že má staršího bratra, který Khitomer zázrakem přežil, byl vychován na Zemi a nyní slouží ve Hvězdné flotile. Pokouší se Durasovu rodinu odhalit, ale uposlechne příkazu svého staršího bratra, nevystoupí jako jeho bratr a dovolí, aby Worf byl zneuctěn a vykázán z klingonské společnosti (viz epizoda TNG Sins of the Father).
2368 Ačkoliv osobně nepodporuje nového kancléře Gowrona, rozhodne se na Worfův pokyn ho podporovat. Na palubě lodi Hegh'ta, na niž se nalodil také Worf, který v té době rezignoval na svou pozici na Enterprise, podporuje Gowronovu frakci v klingonské občanské válce (viz epizoda TNG Redemption).
2369 Po Gowronově vítězství byl odměněn a získává křeslo ve Vysoké radě. Přerušuje s Worfem styky kvůli rozdílným názorům na cardassijský problém (viz epizoda DS9 Sons of Mogh)..
2370 Staví se proti Gowronovi a jeho porušení Khitomerských dohod. Především Worfův odpor vůči Gowronovi ho však stojí mnoho: je zbaven křesla v Radě, jeho dům je zneuctěn a je mu konfiskován veškerý majetek (viz epizoda DS9 Sons of Mogh).
2372 Jako zničený muž se objevuje na Deep Space Nine. Poté, co Worf nevyhoví jeho žádost o Mauk-to'Vol, aktivní pomoc při sebevraždě, činí několik pokusů o získání půdy pod nohama a začlenění se do společnosti, všechny ale selhávají. Worf nakonec docílí toho, aby mu byla vymazána paměť a nahrazena falešnou osobností, Kurn dále žije jako Rodek z Domu Noggry, Worfovy spřátelené rodiny (viz epizoda DS9 Sons of Mogh).
Kurn (cca 2368)
Kurn (cca 2368)
Kurn (cca 2372)
Kurn (cca 2372)
Kurn
Kurn
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X