lcars
logo

Postavy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Gill John

Gill John
Druh:

Pozemšťan

Pohlaví:

muž

Narození:

neznámé

Úmrtí:

2268 - Ekos

Povolání:

historik

Rodinný stav:

neznámý

 
Účinkování: TOS Patterns of Force
 
Představitel: David Brian
 
Kariéra:
před 2268 Je uznávaným historikem a profesorem. Při studiu historie zdůrazňoval poznání příčin a motivů před poznáním dat a událostí. Po jistou dobu vyučoval také na Akademii Hvězdné flotily a jeho žákem byl mimo jiné James Kirk, budoucí kapitán USS Enterprise NCC-1701.
Kapitána Hvězdné flotily z 22. století Jonathana Archera považoval za největšího průzkumníka 22. století (viz epizoda ENT In a Mirror, Darkly).
Pro Hvězdnou flotilu pracuje také jako kulturní pozorovatel. V 60. letech byl vyslán na planetu Ekos, kde provedl kulturní experiment, který skončil katastrofou. Ekos byl zmítán chaosem a on nedbal Základní směrnice a ve snaze dát Ekosanům efektivnější vládu zavedl režim založený na efektivním německém nacismu z pozemských 30. let 20. století. Věřil, že lze vytvořit tak účinnou vládu a přitom ve společnosti zachovat svobodu a všechny humánní hodnoty, které nacistické Německo popřelo. Ukázalo se však, že moc korumpuje, ať je to na Zemi nebo na Ekosu, a on jen bezmocně sledoval, jak Ekosané rozpoutávají rasovou nenávist vůči Zeoňanům, obyvatelům sousední planety.
2268 Když k Ekosu přiletěla USS Enterprise kapitána Kirka, spojil se výsadek s podzemním odbojem na Ekosu, jehož členy byli Ekosané i Zeoňané, a přesvědčil ho, že musí své učení odvolat a pomoci nacistický režim porazit. Než tak mohl udělat, byl zavražděn Vůdcem Melakonem.
Profesor John Gill
Profesor John Gill
Profesor John Gill
Profesor John Gill
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X