lcars
logo

Postavy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Singh Noonien

Singh Noonien
Druh:

Pozemšťan, geneticky zdokonalený - Vylepšený

Pohlaví:

muž

Narození:

cca 50.-60. léta 20. století - Země, snad Indie

Úmrtí:

2285 - na palubě lodi USS Reliant v mlhovině Mutara

Povolání:

politický vůdce

Rodinný stav:

ženatý

 
Rodina:
manželka: Marla McGiversová, zemřela na Ceti Alfa V.
 
Další důležité osoby:
  Marla McGiversová, poručík na Enterprise, později jeho manželka
 
Alternativy: Khan Noonien Singh
 
Účinkování: Star Trek: TOS (epizoda Space Seed), Star Trek II: The Wrath of Khan
 
Představitel: Ricardo Montalban
 
Kariéra:
80. a 90. léta 20. století Spolu s dalšími geneticky zdokonalenými lidmi, tzv. vylepšenými, se zmocnil vlády nad více než 40 státy, on sám byl absolutním vládcem čtvrtiny Země. Vylepšení vyvolali pozemské Eugenické války, které si vyžádaly 30 miliónů, podle některých pramenů 35 miliónů obětí na životech (viz epizody TOS Space Seed, ENT Borderland).
1996 Spolu s přívrženci se mu podařilo uprchnout se Země na palubě hibernační lodi Botany Bay (viz epizoda TOS Space Seed).
2154 Informace o Khanovi, ostatních vylepšených a o Botany Bay zůstaly zachovány velmi hluboko a skrytě v pozemských databázích. Záznamy o odletu lodi sice byly vymazány, skupina vylepšených, které vychoval doktor Arik Soong, se k nim ale přesto dostala. Nevěřili, že Botany Bay je mýtus, a navíc se domnívali, že Khan udělal velkou chybu, když před svými nepřáteli utekl (viz epizoda ENT The Augments).
2267 Botany Bay objevil kapitán Kirk a posádka Enterprise. Probudili hibernované nadlidi vedené Khanem, který byl plný arogance a přesvědčený, že díky svému zdokonalenému genetickému vybavení loď snadno získá. Posádka však celou skupinu nakonec přemohla a vysadila je na poněkud drsné, rozhodně ale obyvatelné planetě Ceti Alfa V. S Khanem z lodi odešla také poručík Marla McGiversová, historička, která se do Khana zamilovala a později si ho vzala za manžela (viz epizoda TOS Space Seed).
před 2285 Explodovala sousední planeta Ceti Alfa VI. Exploze posunula dráhu Ceti Alfa V tak, že se planeta stala téměř neobyvatelná (viz film Star Trek II: The Wrath of Khan).
2285 Na Ceti Alfa V se z lodi USS Reliant přenesli kapitán Terrell a vědecký důstojník Chekov jako na planetu bez života, na níž by bylo možné provést poslední stádium experimentu Genesis pod vedením dr. Marcusové a dr. Marcuse. Khanovi se podařilo unést Reliant, vyvraždil osazenstvo vesmírné vědecké stanice Regula I a zmocnil se torpéda Genesis. Hnán touhou pomstít se Kirkovi a zničit ho odpálil torpédo Genesis v mlhovině Mutara a zahynul na své poškozené lodi (viz film Star Trek II: The Wrath of Khan).
Khan Noonien Singh (1992-96)
Khan Noonien Singh (1992-96)
Khan Noonien Singh
Khan Noonien Singh
Khan Noonien Singh
Khan Noonien Singh
Khan Noonien Singh
Khan Noonien Singh
Khan Noonien Singh
Khan Noonien Singh
Khan Noonien Singh (2285)
Khan Noonien Singh (2285)
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X