lcars
logo

Postavy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

K'Ehleyr

K'Ehleyr
Druh:

po otci Klingon, po matce Pozemšťan

Pohlaví:

žena

Narození:

neznámé

Úmrtí:

2367 - zavražděna na palubě Enterprise-D

Povolání:

zvláštní vyslankyně Federace v Klingonské říši

Rodinný stav:

svobodná

 
Rodina:
syn: Alexander, nemanželský syn, po adoptivní rodině svého otce Worfa přijmením Rozhenko, * 2366
 
Další důležité osoby:
  Worf, šéf bezpečnosti na Enterprise-D
 
Účinkování: Star Trek: TNG (epizody The Emissary a Reunion)
 
Představitel: Suzie Plakson
 
Kariéra:
2359 Romantický vztah s Worfem, který ukončila, protože nechtěla uzavřít manželskou přísahu a přijmout kllingonský způsob života.
2365 Jako zvláštní vyslankyně Federace v Klingonské říši přilétá na Enterprise-D, aby pomohla vyřešit problém klingonské lodi pro výzkum hlubokého vesmíru T'Ong, jejíž posádka strávila téměř 70 let v hibernaci a nevěděla, že Federace a Klingoni jsou nyní spojenci. Při pobytu na Enterprise obnovuje vztah s Worfem. Tentokrát je to ale Worf, kdo odmítá uzavřít manželskou přísahu, aby na ni nepadlo jeho zneuctění (viz epizoda TNG Sins of the Father), a tak se opět rozcházejí (viz epizoda The Emissary).
2366 43. dne měsíce Maktag se narodil Alexander, Worfův syn, který byl počat při jejich krátkém setkání na Enterprise (viz epizoda TNG The Emissary. K'Ehleyr Worfovi narození syna zatajila.
2367 Na její radu si umírající kancléř K'mpec vybírá kapitána Picarda, aby po jeho smrti rozhodl o nástupnictví, o novém kancléři. K'Ehleyr se vrací na Enterprise, aby Picarda podpořila a radila mu, a přivádí s sebou malého Alexandra. Když vidí, že Worf váhá s uznáním otcovství, protože by na jeho syna padlo jeho zneuctění (viz epizoda TNG Sins of the Father), pokouší se zjistit, co se za celou záležitostí skrývá. Když se dostane příliš blízko k pravdě o Khitomerském masakru a k osobě zrádce, Duras, jeden z kandidátů na pozici kancléře a syn muže, který zradil Klingony Romulanům, ji zabije. Umírající K'Ehleyr se podaří zavázat Worfa slibem, že se postará o jejich syna (viz epizoda TNG Reunion).
K'Ehleyr (2363)
K'Ehleyr (2363)
K'Ehleyr (2365)
K'Ehleyr (2365)
K'Ehleyr (2365)
K'Ehleyr (2365)
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X