lcars
logo

Postavy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Bareil Antos

Bareil Antos
Druh:

Bajoran

Pohlaví:

muž

Narození:

Bajor

Úmrtí:

2371 - Deep Space Nine

Povolání:

Vedek (bajorský duchovní vůdce, kněz)

Rodinný stav:

svobodný

 
Rodina:
manželka nebo milenka: Lisea (zrcadlový vesmír)
 
Další důležité osoby:
  Kira Nerys, styčný důstojník na Deep Space Nine
Kai Opaka, vůdkyně a přítelkyně
 
Účinkování: Star Trek: DS9
 
Představitel: Philip Anglim
 
Kariéra:
před 2369 Svou spirituální službu začal jako zahradník v klášteře. V době cardassijské okupace Bajoru byl jistý čas držen v brutálním uprchlickém táboře Relegeth. Během let se stává jedním z bajorských předních činitelů.
2369 Kandiduje na místo Kaie, které se uprázdnilo po odchodu Kai Opaky (viz epizoda DS9 Battle Lines). Jeho hlavním protivníkem je Vedek Winn, která se ho pokusila zabít tím, že zinscenovala nehodu na Deep Space Nine. Nehodu přežil a svoji kandidaturu nastáhl.
2370 Navazuje romantický vztah s Kirou Nerys.
Přestože by pravděpodobně byl zvolen za Kaie, stahuje svou kandidaturu poté, co Vedek Winn začíná prošetřovat masakr v údolí Kendra z doby cardassijské okupace, za nějž je údajně zodpovědný. Vyšetřování ukáže, že na sebe vzal vinu za zavraždění 43 Bajoranů místo Opaky. Opaka tehdy dovolila, aby Cardassiani zabili 43 Bajoranů (včetně jejího syna), aby tak zabránila vyvraždění tisíce lidí v údolí Kendra. Bareil vzal toto obvinění na sebe a léta chránil její tajemství, protože byla všeobecně respektovaným vůdcem a jeho přítelkyní. Teď se vzdal politických ambicí, aby ochránil její památku. Když Vedek Winn zjistila, co se tehdy odehrálo, souhlasila se zachováním tajemství. Za Kai pak byla zvolena ona (viz epizoda DS9 In the Hands of the Prophets).
2371 Stává se poradcem Kai Winn. Vede pět měsíců dlouhé jednání s legátem Turrelem, která položila základy historické mírové smlouvy mezi Bajorem a Cardassií. Těsně před podpisem smlouvy je smrtelně zraněn na palubě bajorské transportní lodi. Na Deep Space Nine odmítá mimořádná lékařská opatření na podporu života, je schopen ještě podpořit Kai Winn při podpisu smlouvy a pak umírá (viz epizoda DS9 Life Support).
Bareil (2269)
Bareil (2269)
Bareil (2270)
Bareil (2270)
Bareil (2270)
Bareil (2270)
Bareil (2271)
Bareil (2271)
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X