lcars
logo

Postavy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Dolim

Dolim
Druh:

Xindi, ještěrovitý

Pohlaví:

muž

Narození:

neznámé

Úmrtí:

14.2.2004 - zabit kapitánem Archerem uvnitř xindské zbraně na oběžné dráze Země

Povolání:

nejvýše postavený ještěrovitý Xindi, člen Rady Xindi a kapitán lodi

Rodinný stav:

ženatý či vdovec

 
Rodina:
dcera: jméno neznámé
vnuk: jméno neznámé, říká se, že byl kvůli lehkému postižení svým dědem otráven
 
Účinkování: ENT The Xindi a většina epizod 3. sezóny
 
Představitel: Scott McDonald
 
Kariéra:
před 2153 Zasedá v Radě Xindi, která jedná o sjednocení tohoto společenství ras. Do písmene věří Stavitelům sfér, že lidstvo v budoucnosti Xindi zničí, a je horlivým a netrpělivým zastáncem preventivního úderu proti Zemi.
2153 Jeden z jeho podřízených pilotuje sondu, jejíž útok na Zemi stál sedm miliónů obětí na životech. S pomocí Stavitelů sfér tajně vysílá své lidi na Zemi do roku 2003 s úkolem sestrojit tam biologickou zbraň. Tento tříčlenný tým i celým svém zařízením a výsledky skončil mrtvý na Enterprise (viz epizoda ENT Carpenter Street).
2154 Zajímá a vyslýchá kapitána Archera při jeho sebevražedné misi na Azati Prime. Nařizuje zničující útok na Enterprise NX-01 na orbitě Azati Prime, který si vyžádal 18 mrtvých a zmrzačení lodi (viz epizoda ENT Azati Prime).
V přestávce jednání Rady, před niž předstoupil kapitán Archer se svými důkazy proti Stavitelům sfér, zabije Degru. Jednak jako zrádce, který zničil jednu z lodí Ještěrovitých (viz epizoda ENT The Forgotten), jednak prostě proto, že ho nemá rád. Spolu s insektoidními Xindi se zmocní již hotové zbraně, transportním paprskem unese Hoshi Sato a odlétá směrem k Zemi (viz epizoda ENT The Council).
Infikuje Hoshi nervovými parazity, aby byla poslušná, a přinutí ji rozluštit třetí přístupový kód potřebný k odpálení zbraně (viz epizoda ENT Countdown).
Když velitel insektoidních Xindi vyjádří pochybnosti o Stavitelích sfér, bez lítosti zničí jeho loď a sám doprovází zbraň k Zemi. Brání Degrově lodi přiblížit se ke zbrani, jeho loď ale nestačí na andorianskou Kumari, na níž přispěchal kapitánu Archerovi na pomoc komandér Shran. Transportuje se do zbraně, aby Archerovi zabránil zničit ji přetížením reaktoru. Při rvačce se však Archerovi podaří připevnit mu na záda výbušninu a aktivovat rozbušku, takže umírá v explozi (viz epizoda ENT Countdown).
Dolim
Dolim
Dolim
Dolim
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X