lcars
logo

Postavy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Degra

Degra
Druh:

Xindi, humanoidní

Pohlaví:

muž

Narození:

neznámé

Úmrtí:

neznámé

Povolání:

inženýr konstruktér

Rodinný stav:

ženatý

 
Rodina:
manželka: Naara
syn: Piral
dcera: Jaina
 
Další důležité osoby:
  Naara, manželka
 
Účinkování: ENT The Shipment a další
 
Představitel: Randy Oglesby
 
Kariéra:
před 2153 Spolu s ostatními příslušníky xindského společenství druhů uvěřil transdimenzionálním Stavitelům sfér, které Xindi zbožňují jako své Strážce, že lidstvo jeho druh v budoucnosti vyhubí a že je tedy nezbytné je preventivně zničit. Začíná urychleně vyrábět sondu, která roku 2153 zaútočí na Zemi. Útok si vyžádal sedm miliónů životů, ke zničení lidstva však měl daleko (viz epizoda ENT The Expanse).
2153 Je hlavním konstruktérem prototypu superzbraně, která má zničit celou planetu Zemi, a je pod neustálým tlakem ještěrovitých Xindi, zejména nejvýše postaveného Ještěrovitého, Dolima.
V prosinci 2153 pozemského letopočtu je prototyp zbraně připraven k otestování. Test nedopadl příliš dobře, a to zásluhou opovitého Xindi Gralika Durra, který poškodil poslední zásilku kemocitu (viz epizody The ShipmentProving Ground). Prototyp superzbraně mu navíc ukradne andorianská loď Kumari pod velením komandéra Shrana (viz epizoda ENT Proving Ground).
Krátce po testu prototypu je spolu s dvoučlennou posádkou svého raketolánu přenesen na Enterprise NX-01, kde mu je vymazána krátkodobá paměť. Příliš pozdě prohlédne lest, kterou na něj kapitán Archer připravil, a prozradí místo, kde se nyní buduje xindská zbraň. Opět mu jsou vymazány krátkodobé vzpomínky, takže si na celý incident nepamatuje (viz epizoda ENT Stratagem).
2154 Když je kapitán Archer uvězněn na Azati Prime, místě, kde se staví zbraň, přesvědčí ho jeho důkazy o zlých úmyslech Stavitelů sfér, a postaví se na jeho stranu. Dostane Archera před Radu Xindi, kde na svou stranu získají opovité a zviklají vodní Xindi. Začátkem února 2154 ho v přestávce jednání Rady jako zrádce probodne jeho nepřítel Dolim (viz epizody ENT Azati PrimeThe Council).
Degra
Degra
Degra
Degra
Degra
Degra
Degra
Degra
Degra
Degra
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X