lcars
logo

Postavy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Kirk George  (alternativní realita)

Kirk George (alternativní realita)
Druh:

Pozemšťan

Pohlaví:

muž

Narození:

neznámé

Úmrtí:

12. března 2233 - USS Kelvin

Povolání:

poručík Hvězdné flotily

Rodinný stav:

ženatý

 
Rodina:
otec: Tiberius Kirk
manželka: Winona Kirková
syn: George Samuel Kirk
syn: James Tiberius Kirk
tchán: James
 
Účinkování: film Star Trek
 
Představitel: Chris Hemsworth
 
Kariéra:
Poznámka: Jelikož se George Kirk narodil dlouho před okamžikem, kdy se romulanský kapitán Nero z roku 2387 vynořil z černé díry do roku 2233, čímž způsobil vznik nové časové linie - alternativní reality, jsou do tohoto okamžiku okolnosti jeho života totožné s Georgem Kirkem z hlavní časové linie.
před 2233 Poručík Hvězdné flotily. Byl ženatý, s manželkou Winonou měl syna George Samuela.
2233 Sloužil jako první důstojník na USS Kelvin kapitána Robaua. Winona, podle neoficiálních pramenů rovněž příslušnice Hvězdné flotily, cestovala ve vysokém stupni těhotenství s ním. Kapitán Robau dostal od velitelství Hvězdné flotily rozkaz prozkoumat záhadnou anomálii, náhle se objevivší černou díru a bouři blesků, kterou rozpoutala. Kelvin se tam střetl s romulanskou lodí Narada kapitána Nerona, který ihned zahájil palbu. Potom si vyžádal přílet kapitána Robaua. Ten jmenoval George Kirka výkonným kapitánem a odletěl na Naradu v naději, že útok vyjednáváním zastaví. Před svým odletem mu dal rozkaz, aby loď včas evakuoval a nastavil na autopilota.
Kirk monitoroval Robauovy životní funkce a brzy zjistil, že kapitán zemřel. Nařídil okamžitou evakuaci. Na lékařském raketoplánu 37 byla evakuována jeho maželka, která zde právě porodila jejich mladšího syna. George se s ní ještě stihl poradit o jménu pro něj - Winona navrhovala Tiberia po jeho otci, jemu ale to jméno přišlo směšné a navrhl James po Winonině otci - a pak musel osobně dovést loď ke kolizi s Naradou, protože autopilot byl při Neronově útoku poškozen. George Kirk při nárazu zahynul, svým činem ale zachránil životy 800 členů posádky USS Kelvin včetně životů své ženy a syna.
před 2255 Kapitán Christopher Pike psal dizertační práci na téma USS Kelvin a George Kirk. Obdivoval ho jako někoho, kdo nevěří na scénáře, které nelze vyhrát, a kdo umí jednat bez velkého rozmýšlení. Věřil, že Flotila takové lidi potřebuje, že se však tyto vlastnosti už vytratily.
2255 Pike se setkal s Georgovým mladším synem Jamesem v baru Shipyard Bar v Iowě krátce po jeho rvačce s několika kadety Hvězdné flotily. Vypravoval mu o jeho otci a významu jeho činu a poradil Jimovi, aby vstoupil do Hvězdné flotily. Přesto ho poněkud překvapilo, když ho Jim zakrátko vzal za slovo.
Poručík George Kirk
Poručík George Kirk
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X