lcars
logo

Postavy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Graysonová Amanda  (alternativní realita)

Graysonová Amanda (alternativní realita)
Druh:

Pozemšťan

Pohlaví:

žena

Narození:

Země

Úmrtí:

2258 - Vulkan

Povolání:

učitelka

Rodinný stav:

vdaná

 
Rodina:
manžel: Sarek
manžel: Sarek (alternativní realita)
syn: Spock
syn: Spock
nevlastní syn: Sybok
vzdálený synovec: Selek
vzdálený švagr: Sasak
vzdálená švagrová: T'Pel (TAS)
 
Účinkování: film Star Trek
 
Představitel: Winona Ryder
 
Kariéra:
cca 2229 Pracuje jako učitelka na Zemi, je studentkou vulkanského jazyka a kultury. Seznamuje se s vulkanským diplomatem Sarekem, uzavírá s ním manželství a přesidluje na Vulkan.
2230 Narození syna Spocka.
2233 Poznámka: Romulanský kapitán Nero z roku 2387 vynořil z černé díry do tohoto roku, čímž způsobil vznik nové časové linie - alternativní reality.
před 2258 Byla si dobře vědoma toho, že smíšený původ jejího syna na něm v tradicionalistické a snobské vulkanské společnosti lpí jako stigma a všemožně ho podporovala. Spock ji také od dětství velice miloval, narážky na ni a její nevulkanský původ byly jedinou věcí, která ho dokázala vyvést z emocionální rovnováhy. Také posledním impulzem pro Spocka, aby odmítl své umístění na Vulkanskou vědeckou akademii, byla poznámka ministra Rady, že docílil skvělých výsledků navzdory své nevýhodě, čímž ministr, jak Spock správně chápal, myslel jeho matku a skutečnost, že není čistý Vulkanec.
2258 Pobývala na Vulkanu, když se orbitální vrták Narady kapitána Nerona začal provrtávat do planetárního jádra. Po zničení vrtáku, který znemožňoval použití transportéru, se Spock přenesl z USS Enterprise na povrch, aby zajistil evakuaci svých rodičů, kteří ve snaze zachránit maximum z vulkanského kulturního dědictví do poslední chvíle pracovali spolu s členy Rady v Katrové arše. Dříve než Nero vypustil do vyvrtaného otvoru červenou hmotu a zažehl ji, podařilo se posádce Enterprise Sareka, Spocka a dva vulkanské starší transportovat na palubu. Pod Amandou však v poslední chvíli povolil žebřík, v pádu se ji nepodařilo transportním paprskem a ona zahynula.
Amanda s manželem Sarekem (2230)
Amanda s manželem Sarekem (2230)
Amanda Graysonová
Amanda Graysonová
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X