lcars
logo

Postavy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Sulu Hikaru  (alternativní realita)

Sulu Hikaru (alternativní realita)
Druh:

Pozemšťan

Pohlaví:

muž

Narození:

Země

Úmrtí:

neznámé

Povolání:

důstojník Hvězdné flotily

Rodinný stav:

svobodný

 
Účinkování: film Star Trek
 
Představitel: John Cho
 
Kariéra:
2258 Jako kadet Akademie Hvězdné flotily byl přidělen na USS Enterprise kapitána Pikea, když se flotila osmi lodí vydávala na záchrannou misi k Vulkanu, na který útočil neznámý nepřítel. Lodní kormidelník McKenna byl nemocný, proto ho Sulu nahradil. Ve své nezkušenosti zapomněl při přechodu do warpu vypnout externí inerciální tlumiče, takže Enterprise skočila do warpu o několik okamžiků později než zbytek flotily. Ukázalo se, že tato jeho chyba zachránila Enterprise, protože ostatních sedm zničila romulanská loď Narada kapitána Nerona ihned poté, co vystoupily z warpu.
Nero na orbitu Vulkanu instaloval orbitální vrták, který mimo jiné znemožňoval evakuaci obyvatel transportérem. Kapitán Pike proto naplánoval, že cestou raketoplánem na Naradu k Neronovi vyskočí tři dobrovolníci, orbitálním seskokem se dostanou na plošinu vrtáku a vyřadí ho z provozu. Sulu se do tohoto týmu dostal na základě svého tvrzení, že má zkušenosti v boji zblízka. Nikdo ovšem nepředpokládal, že mluví o šermu, své velké vášni. Jeho umění s mečem však bylo při boji s romulany velmi účinné (viz film Star Trek).
2259 Podílel se na obou misích USS Enterprise NCC-1701 kapitána Kirka v tomto roce. Pilotoval raketoplán, z něhož se Spock na planetě Nibiru spouštěl do vulkánu, aby zabránil jeho erupci.
Při stíhání Johna Harrisona alias Khana Nooniena Singha, vylepšeného člověka z 20. století, pilotoval Enterprise při cestě na Qo'noS. Když se později poškozená Enterprise řítila k Zemi, neuposlechl Spockova rozkazu k opuštění lodi a zůstal na palubě, aby se zřítil s ní (viz film Star Trek Into Darkness).
Hikaru Sulu
Hikaru Sulu
Hikaru Sulu
Hikaru Sulu
Hikaru Sulu
Hikaru Sulu
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X