lcars
logo

Postavy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

McCoy Leonard H. "Kostra" MUDr.  (alternativní realita)

McCoy Leonard H. "Kostra" MUDr. (alternativní realita)
Druh:

Pozemšťan

Pohlaví:

muž

Narození:

2227 - Georgia, USA, Země

Úmrtí:

neznámé

Povolání:

lékař

Rodinný stav:

rozvedený

 
Rodina:
otec: David McCoy
 
Alternativy: Kostra (alternativní realita)
 
Účinkování: film Star Trek
 
Představitel: Karl Urban
 
Kariéra:
Poznámka: Jelikož se Leonard McCoy narodil před okamžikem, kdy se romulanský kapitán Nero z roku 2387 vynořil z černé díry do roku 2233, čímž způsobil vznik nové časové linie - alternativní reality, jsou do tohoto okamžiku okolnosti jeho života totožné se McCoyem z hlavní časové linie.
před 2255 Vystudoval medicínu na Mississippské univerzitě. Oženil se a rozvedl.
2255 Po nepříjemném rozvodu vstoupil do Hvězdné flotily, a to navzdory své fóbii z létání. Jako ostatní strávil musel absolvovat Akademii Hvězdné flotily. Hned při prvním letu raketoplánem z loděnice Riverside v Iowě, který přepravoval nové rekruty na Akademii, se spřátelil s dalším kadetem začátečníkem, Jimem Kirkem. Tomu s hořkostí sdělil, že jeho ženě zůstala "celá planeta", zatímco jemou pouze "kosti". Od té doby mu tato přezdívka zůstala.
2258 Pokoušel se rozmluvit svému příteli Kirkovi jeho vytrvalou snahu porazit neporazitelný test Kobayashi Maru, který naprogramoval instruktor Akademie komandér Spock. Kirk scénář porazil, ovšem tím, že ho přeprogramoval. Vedení Akademie to hodnotilo jako podvod a Kirk byl dočasně suspendován se zákazem operací ve vesmíru. V průběhu slyšení před komisí bylo přijato volání o pomoc z Vulkanu, který byl pod útokem. Všech osm lodí, které Flotila měla momentálně k dispozici, se chystalo k urychlenému odletu a všichni kadeti nejvyššího ročníku na byli přiděleni, ovšem kromě Kirka. McCoyovi, který byl přidělen jako lékařský důstojník na zbrusu novou USS Enterprise kapitána Pikea, bylo Kirka líto, tak mu vpíchl vakcínu proti infekci přenášené melvaranskou bahenní blechou a vynutil si jeho přítomnost na Enterprise, aby mohl sledovat jeho zdravotní stav.
Po příletu k Vulkanu se Enterprise dostala do boje s romulanskou lodí Narada kapitána Nerona. V tomto boji byl zabit šéflékař Enterprise doktor Puri a McCoy byl jmenován na jeho místo. McCoy se několikrát střetl s prvním důstojníkem komandérem Spockem a rozhodně si při tom nebral servítky. Zejména se snažil zabránit Kirkově vysazení na Delta Vega poté, co Kirk nesouhlasil s jeho plány. Přestože svého přítele Kirka podporoval, ve svém skepticismu se nedomníval, že je správné, když Kirk přijal funkci výkonného kapitána poté, co Spock rezignoval (viz film Star Trek).
2259 Byl součástí posádky Enterprise NCC-1701 kapitána Kirka při její snaze zastavit erupci vulkánu na planetě Nibiru.
Podílel se na úkolu zastavit Johna Harrisona alias Khana Nooniena Singha, geneticky vylepšeného člověka z 20. století. Když kapitán vstoupil nechráněný do warp jádra a dostal smrtelnou dávku radiace, podařilo se mu ho oživit právě za použití technologie Vylepšených a transfúze Khanovy krve (viz film Star Trek Into Darkness).
Doktor Leonard McCoy
Doktor Leonard McCoy
Doktor Leonard McCoy
Doktor Leonard McCoy
Doktor Leonard McCoy
Doktor Leonard McCoy
Doktor Leonard McCoy
Doktor Leonard McCoy
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X