lcars
logo

Postavy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Spock  (alternativní realita)

Spock (alternativní realita)
Druh:

Vulkanec po otci, Pozemšťan po matce

Pohlaví:

muž

Narození:

2232 - Shi'Kahr, Vulcan

Úmrtí:

neznámé

Povolání:

komandér Hvězdné flotily

Rodinný stav:

svobodný

 
Rodina:
otec: Sarek
otec: Sarek
matka: Amanda Graysonová
matka: Amanda Graysonová
nevlastní bratr: Sybok
dědeček: Skon
pradědeček: Solkar
vzdálený strýc: Sasak (otcův bratranec)
vzdálená teta: T'Pel (TAS)
vzdálený bratranec: Selek
 
Další důležité osoby:
  Nyota Uhura
 
Účinkování: film Star Trek
 
Představitel: Zachary Quinto, Jacob Kogan
 
Kariéra:
2232 Spock se narodil na Vulkanu jako syn významného vulkanského diplomata Sareka a jeho zřejmě druhé manželky, Pozemšťanky Amandy Graysonové.
Poznámka: Jelikož se Spock narodil před okamžikem, kdy se romulanský kapitán Nero z roku 2387 vynořil z černé díry do roku 2233, čímž způsobil vznik nové časové linie - alternativní reality, jsou okolnosti jeho narození a narození Spocka z hlavní časové linie totožné.
Je pravděpodobné, že v té době ojedinělý incident USS Kelvin kapitána Robaua s Romulany neměl vliv ani na Spockovo dětství a dospívání.
2250 Přestože byl vyzván, aby přijal místo ve Vulkanské vědecké akademii, odmítl to, protože celý svůj život bojoval s předsudky tradicionalistické a snobské vulkanské společnosti ohledně své matky a svého smíšeného původu a protože z poznámky ministra Rady ("překonal jste svou nevýhodu") viděl, že ani na Akademii to nebude jiné. Dal tedy přednost kariéře u Hvězdné flotily Federace.
2254 Absolvoval Akademii jako jeden z jejích nejlepších studentů. Zůstal na Akademii jako instuktor. V tomto roce naprogramoval slavný test Kobayashi Maru, v němž nebylo možné vyhrát.
2258 Už jako komandér nadále vyučoval na Akademii, i když se měl stát prvním důstojníkem kapitána Christophera Pikea, který měl brzy vyplout se zbrusu novou USS Enterprise NCC-1701.
Poprvé se střetl s kadetem Jamesem T. Kirkem, který tajně přeprogramoval test Kobayashi Maru tak, aby v něm vyhrál. Spock to přirozeně považoval za podvod, i když Kirk s ním nesouhlasil.
Krátce poté všechny lodě Flotily, které byly k dispozici, vyrazily na cestu k Vulkanu, na který útočil neznámý nepřítel, a to včetně Enterprise. Díky Kirkovi, kterého na palubu lstí dostal jeden z lodních lékařů, Leonard McCoy, nepadla Enterprise hned při příletu k Vulkanu do pasti romulanského kapitána Nerona a jeho lodi Narada. Nero požadoval, aby se na palubu Narady dostavil kapitán Pike, a tak byl Spock jmenován výkonným kapitánem.
Kirkovi, Suluovi a Olsonovi se sice podařilo vyřadit z provozu romulanský orbitální vrták, nicméně bylo už pozdě. Romulanům se podařilo dopravit do nitra planety červenou hmotu a vytvořit černou díru, která planetu i s jejími obyvateli pohltila. Spockovi se podařilo zachránit otce a několik významných Vulkanců z Rady, ovšem ztratil matku a byl nucen pozorovat implozi svého domovského světa.
Enterprise začala Naradu pronásledovat k Zemi a Spock se hned zkraje opět střetl s Kirkem. Jejich spor zašel tak daleko, že Spock Kirka vysadil na Delta Vega, další planetě své domovské soustavy 40 Eridani.
Kirk se zanedlouho znovu objevil na palubě, a to spolu s inženýrem Scottem pomocí jeho vynálezu transportu při warp rychlosti a vyzbrojen znalostmi od starého ambasadora Spocka z hlavní časové linie, který zde žil. Nechal se Kirkem vyprovokovat tak, že ho vzteky málem uškrtil, načež se vzdal kapitánského místa. Spolu s Kirkem a ostatními kadety zabránil Neronovi zničit Zemi a také se jim podařilo zničit Naradu.
Spock se potom na Zemi setkal se svým 150 let starým protějškem z budoucnosti. Ten mu poradil, aby nadále zůstal u Hvězdné flotily, a sdělil mu, že jeho snahou bylo docílit, aby se Kirk a Spock stali přáteli, protože jejich přátelství bude pro zbytek jejich životů tou nejdůležitější věcí (viz film Star Trek).
2259 Po neuváženém postupu kapitána Kirka na planetě Nibiru byl převelen na USS Bradbury kapitána Franka Abbotta.
Velmi krátce poté vypukla krize s Johnem Harrisonem alias Khanem Noonienem Singhem, geneticky vylepšeným člověkem z 20. století, a Spock se vrátil na USS Enterprise NCC-1701. Díky nejvyšší oběti kapitána Kirka se Spockovi za asistence Uhury podařilo Khana zajmout (viz film Star Trek Into Darkness).
Spock (cca 2240)
Spock (cca 2240)
Spock
Spock
Spock
Spock
Spock
Spock
Spock
Spock
Spock
Spock
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X