lcars
logo

Postavy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Ronin

Ronin
Druh:

anafázová bytost

Pohlaví:

muž

Narození:

neznámé

Úmrtí:

2370 - kolonie Caldos

Povolání:

duch, příživník

Rodinný stav:

neznámý

 
Důležité osoby:
  Jessel Howardová, Felisa Howardová, Beverly Crusherová
 
Účinkování: TNG Sub Rosa
 
Představitel: Duncan Regehr
 
Kariéra:
před 2369 Příslušnice druhu Q. Její rodiče byli rebelové a odpadlíci, kteří - zbaveni moci Q - žili na Zemi. Nedlouho po Amandině narození zahynuli při tornádu, které na ně, jak se později ukázalo, poslalo Q kontinuum. Amanda byla potom adoptována a vychována jako člověk a nebyla si vědoma svých mimořádných schopností Q. V době dospívání se její schopnosti bez jejího přičinění začaly samy od sebe projevovat, což ji děsilo.
Velmi úspěšně studovala na Akademii Hvězdné flotily.
2369 Získala studijní pobyt na USS Enterprise-D kapitána Picarda. Zde ji vyhledal Q a snažil se ji přesvědčit, aby s ním odešla do Q kontinua, kam patří. Amandě se nelíbilo to, co se o Q a Q kontinuu dozvěděla, a přála si zůstat mezi smrtelníky. Znamenalo by to ale vzdát se moci Q. Amanda nakonec svůj úděl přijala a odešla s Q. Jejím posledním činem před odchodem bylo vyčištění katastroficky znečištěné atmosféry planety Tagra IV.
po 1647 Anafázová životní forma, která se po osm staletí objevovala v lidské podobě pod jménem Ronin jako zhruba 35letý muž. Potřeboval společnost lidské ženy, a aby mohl udržet svou fyzickou podobu, musela být zapálená svíčka v určitém svícnu. Tvrdil o sobě, že se narodil v Glasgowě na Zemi v roce 1647. Svou první hostitelku našel v Jessel Howardové, nad níž získal moc hypnózou. Vytvořil s ní ku podivu i pro ni příjemný symbiotický vztah, ona mu poskytovala tělo, on jí emoce.
před 2350 Po smrti Jessel se vždy spojil s ženskou pokračovatelkou howardovské linie. Ve stejné linii se mezi těmito ženami dědil také příslušný svícen. Poslední hostitelkou byla Felisa Howardová, babička doktorky Crusherové z USS Enterprise-D kapitána Picarda. S Felisou a Beverly byl na planetě Arvada III a nakonec přicestoval do kolonie Caldos, kde se Felisa usadila, když Beverly vystudovala Lékařskou fakultu Akademie Hvězdné flotily a vdala se.
2370 Felisa Howardová zemřela. Ronin se pak pokoušel spojit se s Beverly, ta ale objevila jeho skutečnost podstatu a zabila ho.
Ronin
Ronin
Ronin
Ronin
Ronin
Ronin
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X