lcars
logo

Postavy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Mayweather Travis

Mayweather Travis
Druh:

Pozemšťan

Pohlaví:

muž

Narození:

2126 - ECS Horizon, mezi Draylaxem a Veganskou kolonií

Úmrtí:

neznámé

Povolání:

praporčík, kormidelník na USS Enterprise NX-01

Rodinný stav:

svobodný

 
Rodina:
otec: Mayweather, kapitán ECS Horizon, +++ 2153
matka: Rianna, lékařka na ECS Horizon
bratr: Paul, po smrti otce kapitán ECS Horizon
sestra: jméno neznámé
manželka: McKenzieová (alternativní časová linie)
 
Další důležité osoby:
  Nora, přítelkyně z dětství na ECS Horizon
Gannet Brooksová, agentka rozvědky Hvězdné flotily
 
Účinkování: Star Trek: ENT
 
Představitel: Anthony Montgomery
 
Kariéra:
před 2141 Narodil se a vyrostl na ECS Horizon (ECS = Earth Cargo Ship, pozemská nákladní loď), která vozila náklady dilithia mezi Draylaxem a Veganskou kolonií. Pobyt ve vesmíru od dětství miloval. Jako chlapec si vyrobil mapu se všemi hvězdnými soustavami, které jednou navštíví (viz epizoda ENT Horizon).
2141 ECS Horizon vzal na palubu několik Delťanů, jejichž loď je poškozena. Je to první zaznamenaný kontakt s tímto druhem (viz epizoda ENT Bound).
před 2151 Rozhodl se, že nechce strávit svůj život jako kapitán nákladní lodi, a k nechuti svého otce i bratra vstoupil do Hvězdné flotily. Až po smrti otce se dozvěděl, že to byl právě jeho otec, který ho kapitánu Archerovi doporučil jako mimořádně schopného a nadaného pilota (viz epizoda ENT Horizon).
Má romantický vztah s Gannet Brooksovou, které se jeho rozhodnutí vydat se na misi s Enterprise kapitána Archera nelíbí. Svůj vztah po vzájemné domluvě ukončují (viz epizoda ENT Demons).
2151 Jako praporčík Hvězdné flotily se stává pilotem USS Enterprise NX-01 pod velením kapitána Archera. Pilotuje při první misi, navrácení Klingona Klaanga, který ztroskotal na Zemi, na Qo'nos, a zůstává členem posádky při následném průzkumu hlubokého vesmíru (viz epizoda ENT Broken Bow).
Přesto rád zavzpomíná na život na nákladní lodi, když se Enterprise setká s ECS Fortunate (viz epizoda ENT Fortunate Son).
2152 Spolu s kapitánem Archerem je zajat Tandarany a držen v internačním táboře pro Sulibany (viz epizoda ENT Detained).
Při opravě lodi vážně poškozené Romulany je v neznámé plně automatické stanici nahrazen svým dvojníkem a on sám je použit jako jeden z mnoha jedinců různých druhů, kteří stanici dodávají životní sílu (viz epizoda ENT Dead Stop).
2153 Využívá blízkosti Horizonu k návštěvě své rodiny. Dozvídá se o smrti svého otce před několika týdny. Musí přemoci nevraživost svého bratra, který mu vyčítá, že vstoupil do Hvězdné flotily a opustil rodinnou loď. Když Horizon díky systémům upgradovaným po vzoru Enterprise díky Travisovi porazí piráty, naváže s bratrem lepší vztah (viz epizoda ENT Horizon).
Jako zkušený horolezec vede obtížný horolezecký sestup do jeskynního komplexu na Xantorasu, odkud je nutné evakuovat denobulanské geology. Jeho méně zkušení kolegové Tucker a Reed se zřítí a nebýt jeho, tak by se roztříštili o dno propasti. Sám si při tomto incidentu zlomil nohu (viz epizoda ENT The Breach).
Po útoku neznámé sondy na Zemi, který si vyžádal 7 miliónů obětí na životech, se vrací s Enterprise na Zem a po přezbrojení lodi a doplnění posádky o vojenskou jednotku se vydává do neprozkoumané nebezpečné části galaxie, tzv. Delphského oblaku (viz epizoda ENT The Expanse).
2154 V průběhu mise Enterprise v Delphské oblasti se velmi osvědčuje jako pilot Enterprise i jako pilot raketoplánu při řadě výsadků (viz např. epizody The Xindi, Impulse, Countdown). Pilotuje jeden z raketoplánů, který vytahuje loď z polarizovaného oblaku částic (viz epizoda ENT Similitude). Po zničení jedné z uzlových sfér, čímž se celá síť zhroutí a Delphská oblast se začne vracet do normálního prostoru, se vrací na Enterprise k Zemi, avšak spolu s celou lodí se ocitá ve 20. století (viz epizoda ENT Zero Hour).
Díky jeho skvělému pilotování (a také díky skvělému pilotovi Columbie) je umožněn unikátní přechod komandéra Tuckera z Columbie na Enterprise při warpu 5 po laně (viz epizoda ENT Divergence).
Zdá se, že znovu navazuje vztah s bývalou přítelkyní Gannet (viz epizoda ENT Terra Prime).
do 2161 Dále slouží na Enterprise NX-01 kapitána Archera jako hlavní pilot.
2161 Vrací se na Zemi u příležitosti vyřazení Enterprise ze služby a zejména podpisu Charty, jež je prvním krokem při založení Spojené federace planet. I když se ho kapitán Stillwell snaží získat do své posádky, Travis doufá, že kapitán Archer dostane velení na nové lodi a že bude i nadále moci sloužit pod ním (viz epizoda ENT These Are the Voyages…).
Travis Mayweather (2151)
Travis Mayweather (2151)
Travis Mayweather (2151)
Travis Mayweather (2151)
Travis Mayweather  (2153)
Travis Mayweather (2153)
Travis Mayweather (2153)
Travis Mayweather (2153)
Travis Mayweather (2153)
Travis Mayweather (2153)
Travis Mayweather (2153)
Travis Mayweather (2153)
Travis Mayweather (2155)
Travis Mayweather (2155)
Travis Mayweather (2155)
Travis Mayweather (2155)
Travis Mayweather (2155)
Travis Mayweather (2155)
Travis Mayweather (2161)
Travis Mayweather (2161)
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X