lcars
logo

Postavy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Mogh

Druh:

Klingon

Pohlaví:

muž

Narození:

neznámé

Úmrtí:

2346 - Khitomer

Povolání:

bojovník

Rodinný stav:

ženatý

 
Rodina:
vnučka: Rozhenko Shannara (alternativní realita)
otec: Worf (plukovník) (pravděpodobně)
manželka: jméno neznámé
syn: Worf
syn: Kurn
vnuk: Rozhenko Eric-Christopher (alternativní realita)
 
Účinkování: TNG Sins of the Father
 
Představitel: neznámé
 
Kariéra:
2346 Významný klingonský válečník, hlava Domu Mogha. Byl politickým rivalem Ja'roda. Pobýval se svou ženou, starším synem Worfem a jeho chůvou Kahlest v klingonské kolonii na planetě Khitomer, když Ja'rod zradil svůj národ Romulanům. Při romulanském přepadení kolonie, zvaném později Khitomerský masakr, byl spolu s manželkou zabit.
2366 Ja'rodův syn Duras se pokusil zakrýt otcovu vinu, zfalšovat údaje a svrhnout zradu na Mogha. V důsledku Durasova politického vlivu v nestabilní Říši na sebe Worf na žádost kancléře K'mpeca falešné obvinění svého otce přijal, takže byl jako zneuctěný vyloučen z řad Klingonů (viz epizoda TNG Sins of the Father).
Mogh měl na Qo'noSu příbuzné, i když příbuzenský vztah není zřejmý. K'mtar, Alexander Rozhenko z budoucnosti, řekl roku 2370 malému Alexandrovi, že by na Qo'noSu žil u svého strýce a že se na něj bratranci (nebo sestřenice) těší. Mohlo by se jednat o Kurna a jeho rodinu, nikde ale není ani náznak skutečnosti, že by Kurn byl ženatý. Alexandrův strýc by tedy mohl být Moghův bratr nebo švagr, případně bratranec či manžel sestřenice (viz epizoda TNG Firstborn).
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X