lcars
logo

Postavy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Kukulkan

Kukulkan
Druh:

neznámý

Pohlaví:

neznámé

Narození:

neznámé

Úmrtí:

neznámé

Povolání:

božstvo

Rodinný stav:

neznámý

 
Alternativy: Quetzalcoatl
 
Účinkování: TAS How Sharper Than a Serpent's Tooth
 
Představitel: James Doohan (hlas)
 
Kariéra:
Mimořádně dlouhověká bytost, údajně poslední svého druhu. Několik tisíc let pobýval na Zemi a během svého pobytu napomohl rozvoji mnoha pozemských civilizací. Přes své hrozivé vzezření byl rozhodně přátelský a mírumilovný. V legendách mnoha národů se objevuje jako okřídlený had nebo drak, který jim z nebe přinesl znalosti a moudrost, jako je například čínský drak nebo božstvo aztécké božstvo Quetzalcoatl. Doufal, že lidé využijí znalostí, které jim poskytl, k dokončení Kukulkanova města, kde budou žít v míru, což se nestalo.
začátek 3. tisíciletí př. n. l. Žil na Zemi a měl zásadní vliv na rozvoj technologií, zemědělství a architektury ve starověkém Egyptě.
cca 2. století Přesunul se do Severní Ameriky, na poloostrov Yucatan, kde stejným způsobem napomohl rozvoji mayské civilizace. Mayové ho nazývali Kukulkan.
cca 1300 Pomohl rozvoji aztécké civilizace ve středním Mexiku. Aztékové ho nazývali Quetzalcoatl.
před 2270 Opustil Zemi, jako už několik mimozemšťanů, kteří tam vystupovali jako bohové, když na něj nevděčné národy začaly zapomínat.
2270 Vracel se k Zemi, když se setkal s USS Enterprise kapitána Kirka. Praporčík Dawson Chodící medvěd ho poznal, a tak byl Kukulkan ochoten diskutovat. Byl velmi rozladěn nevděčností svých "dětí", kapitán Kirk mu ale vysvětlil, že vždy nastane čas, kdy se dítě musí osamostatnit, a Kukulkan to uznal.
Kukulkan
Kukulkan
Kukulkan
Kukulkan
Kukulkan
Kukulkan
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X