lcars
logo

Postavy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Hippokrates

Druh:

Pozemšťan

Pohlaví:

muž

Narození:

cca 460 př. n. l. - Země

Úmrtí:

cca 370 př. n. l. - Země

Povolání:

lékař

Rodinný stav:

neznámý

 
Účinkování: TOS Plato's Stepchildren
 
Představitel: neznámé
 
Kariéra:
460 - 370 př. n. l. Hippokrates z Kou byl starořecký lékař. Je znám jako "otec medicíny" na Zemi. Jeho přísahu zvanou Hippokratova skládají ještě v 21. století (a evidentně také ve 24. století) všichni lékaři při zahájení své praxe.
2268 Doktor McCoy z USS Enterprise kapitána Kirka dostal poté, co vyléčil Platóňana Parmena, od Philany svitek, který Hippokrates vlastnoručně napsal (viz epizoda TOS Plato's Stepchildren).
2371 Když byl Doktor z USS Voyager kapitána Janewayové požádán, aby vzal pár vzorků půdy, poznamenal k tomu, že se cítí jako Hippokrates, kterého král žádá, aby mu ostříhal nehty na nohou (viz epizoda VOY Parallax).
2372 Doktor vysvětloval vidiianské lékařce Danaře Pel, kdo byl Hippokrates, když spolu byli v simulátoru (viz epizoda VOY Lifesigns).
Doktor Bashir ze stanice Deep Space 9 se kvůli Hippokratově přísaze, kterou složil, postavil proti Milesi O'Brienovi, když je Jem'Hadaři unesli na planetu Bopak III v kvadrantu Gama. Bashir byl povinen vyléčit je, zatímco O'Brien si přál, aby to nedělal, což pak také zajistil (viz epizoda DS9 Hippocratic Oath).
2377 Doktor z USS Voyager se na Hippocrata odvolával, když byl nucen poskytovat výběrovou lékařskou péči pacientům na dinaalské nemocniční lodi 4-2 poté, co ho Gar ukradl a prodal jyeskému správci této lodě Chellickovi, který ho nutil léčit pacienty ne podle toho, co potřebují, ale podle toho, jak užiteční jsou pro společnost (viz epizoda VOY Critical Care).
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X