lcars
logo

Postavy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Kirk James Tiberius  (zrcadlový vesmír)

Kirk James Tiberius (zrcadlový vesmír)
Druh:

Terran

Pohlaví:

muž

Narození:

neznámé

Úmrtí:

neznámé

Povolání:

kapitán ISS Enterprise

Rodinný stav:

neznámý

 
Důležité osoby:
  Marlena Moreauová
 
Účinkování: TOS Mirror, Mirror
 
Představitel: William Shatner
 
Kariéra:
před 2267 Stal se kapitánem ISS Enterprise tím, že zavraždil bývalého kapitána Christophera Pikea. Jeho první akcí bylo potlačení povstání na planetě Gorlan tím, že celou planetu zničil. Druhou akcí bylo popravení 5000 kolonistů na planetě Vega IX.
Ke vzestupu k moci a jejímu udržení mu značně pomohla skutečnost, že vlastnil tzv. Tantalovo pole, přístroj, který mu umožňoval kohokoliv na lodi na dálku vaporizovat. Přístroj před časem ukradl mimozemskému vědci.
2267 S výsadkem navštívil planetu Halkan, aby Halkance přinutil poskytnout dilithium, jehož zásoby na planetě byly velmi významné. Halkanci dostali několik hodin na rozmyšlenou a výsadek se pokoušel transportovat zpět na loď. Iontová bouře ale způsobila, že si vyměnil místo s totožným výsadkem v našem vesmíru a materializoval se na USS Enterprise, zatímco druhý výsadek se materializoval na ISS Enterprise.
Spock z našeho vesmíru si ihned všiml, že Kirk a ostatní se chovají nezvykle necivilizovaně, a přišel na to, co se stalo. V zrcadlovém vesmíru to rovněž zjistili a na obou stranách vypočítali okamžik, kdy bude možné výsadky prostřednictvím transportního paprsku vrátit (viz epizoda TOS Mirror, Mirror).
po 2267 Po svém návratu byl svržen svým prvním důstojníkem Spockem, který byl ovlivněn setkáním s kapitánem Kirkem a jeho výsadkem z našeho vesmíru. O dalších jeho osudech není nic známo.
2370 Informace o osudech zrcadlového Kirka po osudném výsadku roku 2267 a o dalších dějinách zrcadlového vesmíru získala major Kira ze stanice Deep Space 9 od intendantky Kiry ze zrcadlového vesmíru, která žila na stanici Terok Nor (viz epizoda DS9 Crossover).
Kapitán Kirk
Kapitán Kirk
Kapitán Kirk
Kapitán Kirk
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X