lcars
logo

Postavy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Verdi Guiseppe

Druh:

Pozemšťan

Pohlaví:

muž

Narození:

1813 - Země

Úmrtí:

1901 - Země

Povolání:

hudební skladatel

Rodinný stav:

neznámý

 
Účinkování: TNG A Matter of Time
 
Představitel: neznámé
 
Kariéra:
Jeden z nejvýznamnějších pozemských operních skladatelů, původem Ital. Jeho opery jsou stěžejními díly světového operního repertoáru.
2368 Dat poslouchal Verdiho árii La donna è mobile z opery Rigoletto, ovšem zároveň se skladbami Johanna Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadea Mozarta a Ludwiga van Beethovena (viz epizoda TNG A Matter of Time).
2375 Árie pro tenor z Verdiho oper zpíval Doktor z USS Voyager kapitána Janewayové, když se začal věnovat studiu operního zpěvu. Jednou z prvních oper byla Don Carlos (viz epizoda VOY Night).
2376 Při svém snění za bílého dne si Doktor představoval, jak sklízí úspěch s árií La donna è mobile z Verdiho opery Rigoletto (viz epizoda VOY Tinker, Tenor, Doctor, Spy).
Výběr z Verdiho árií přednesl Doktor na prvním koncertu pro Qomarany, který se konal na palubě USS Voyager (viz epizoda VOY Virtuoso).
2377 Doktor ho jmenoval vedle Da Vinciho a T'Leel z Vulkanu, když byl na Idenově lodi vzbouřených hologramů a uvažoval o jejich budoucím uměleckém rozvoji. Iden jeho myšlenku odmítl s tím, že si hologramy vytvoří vlastní umění, že nedopustí, aby napodobovaly umění svých utlačovatelů (viz epizoda VOY Flesh and Blood).
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X