lcars
logo

Postavy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Wright Orville

Druh:

Pozemšťan

Pohlaví:

muž

Narození:

1871 - Země

Úmrtí:

1948 - Země

Povolání:

konstruktér, pilot

Rodinný stav:

neznámý

 
Rodina:
bratr: Wilbur
 
Účinkování: ENT North Star
 
Představitel: neznámé
 
Kariéra:
1903 Průkopník letectví na Zemi. Spolu se svým bratrem Wilburem zrealizovali první řízený let motorem poháněným strojem těžším než vzduch.
2153 Když se v lidské kolonii na skagaranské planetě v Delphské oblasti, kterou navštívila Enterprise NX-01 kapitána Archera, lidé dozvěděli, že byli uneseni ze Země, a když se zároveň uvolnil apartheid vůči Skagaranům, začala učitelka Bethany učit ve smíšené škole o minulosti lidstva. Informace o bratrech Wrightových byla jednou z prvních (viz epizoda ENT North Star).
2154 Když se po zničení superzbraně Xindi dostala posádka Enterprise do minulosti Země do roku 1944 a opravila časovou linii ovlivněnou Na'Kuhly, časový agent Daniels kapitánovi tuto opravu promítl. Mezi mnoha jinými obrazy bylo také letadlo bratrů Wrightových (viz epizoda ENT Storm Front).
2376 Kapitán Janewayová řekla Tomu Parisovi před jeho zkušebním letem warpem 10, že bude patřit do elitní skupiny legendárních pilotů jako byli Orville Wright, Zefram Cochrane a Neil Armstrong (viz epizoda VOY Threshold).
letadlo bratří Wrightů
letadlo bratří Wrightů
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X