lcars
logo

Postavy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

PZH-1

Druh:

Pozemšťan

Pohlaví:

muž

Narození:

2371 (aktivace)

Úmrtí:

neznámé

Povolání:

hologram

Rodinný stav:

neznámý

 
Alternativy: EMH-1
 
Účinkování: VOY Caretaker
 
Představitel: Robert Picardo
 
Kariéra:
2371 Sofistikovaný lékařský program, který vyvinul doktor Lewis Zimmerman na stanici Jupiter, který mu také dal svůj vzhled (viz epizoda VOY Projections). Byl instalován na hvězdných lodích Federace a jeho účelem byla krátkodobá výpomoc lodnímu lékaři v době krizí. Konkrétně jsou známy tři PZH: na USS Voyager kapitána Janewayové, který byl instalován jako první vůbec, dále na USS Equinox kapitána Ransoma (viz epizoda VOY Equinox) a na USS Enterprise-E kapitána Picarda (viz film Star Trek: First Contact).
2374 Doktor Zimmerman program dále zdokonaloval, takže postupně vznikly verze 2, pro niž měl původně být vzorem doktor Bashir ze stanice Deep Space 9 (viz epizody DS9 Doctor Bashir, I Presume? a VOY Message in a Bottle), a dále verze 3 a 4 (viz epizoda VOY Life Line). Zastaralá verze 1 byla rekonfigurována a nadále se používala pro namáhavé a nebezpečné podřadné práce jako je čištění plasmového vedení nebo práce v dilithiových dolech (viz epizoda VOY Life Line).
2378 Doktor na USS Voyager byl jediným PZH-1, který ještě sloužil svému původnímu účelu. PZH z Equinoxu byl zničen spolu s lodí na přelomu let 2375-76 a PZH na Enterprise-E byl zcela jistě upgradován na vyšší verzi.
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X