lcars
logo

Postavy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

B-4

B-4
Druh:

Pozemšťan

Pohlaví:

muž

Narození:

30. léta 24. století - Omicron Theta

Úmrtí:

neznámé

Povolání:

android

Rodinný stav:

neznámý

 
Rodina:
"otec": Noonien Soong
"matka": Juliana Tainerová
"bratr": Lore
"bratr": Dat
"dědeček": Ira Graves
"neteř": Lal (TNG)
 
Účinkování: film Star Trek: Nemesis
 
Představitel: Brent Spiner
 
Kariéra:
30. léta 24. století Zkonstruoval ho doktor Noonien Soong na Omicron Theta jako prototyp své řady androidů. Doktor Soong neřešil vzhled svých androidů, a tak všichni vypadali jako on. B-4 měl ovšem méně dokonalý pozitronický mozek než Soongovy pozdější výtvory, Dat a Lore.
před 2379 Informace o jeho existenci předtím, než se dostal na Kloarus III, jsou pouze neoficiální. Z Omicron Theta ho údajně odvezli Pakledi, kteří ho za cosi vyměnili s Boliany. Pak se měl dostat ke Cardassianům, kteří ho jako nepotřebný objekt vyhodili do vesmíru, kde ho objevili Talosané. Od cardassijského historika se údajně o jeho existenci dozvěděl Shinzon. Ten ho pak získal a použil proti kapitánu Picardovi, což už je ověřený fakt.
2379 Posádka USS Enterprise-E kapitána Picarda ho nalezla rozebraného na Kolarus III. Umístil ho tam Shinzon jako součást léčky, které měla kapitána Picarda přilákat na Romulus. Dále ho použil jako špeha, o čemž B-4 nevěděl. Byl vybaven druhým paměťovým portem se softwarem, který mu přikázal nahrát všechna životně důležitá strategická data o pozici všech federačních hvězdných lodí a jejich kódované komunikační frekvence.
Dat do něj nahrál všechny své vzpomínky v naději, že to umožní jeho rozvoj, tak jako jeho minulé zkušenosti přispěly k jeho vlastnímu rozvoji. Kvůli svému spojení na Shinzona ale B-4 musel být deaktivován. Znovu aktivován byl až po Datově smrti na Scimitaru a část Datových vzpomínek se vynořila. O budoucnosti B-4 nejsou žádné informace.
B-4
B-4
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X