lcars
logo

Postavy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Gilbert William S.

Druh:

Pozemšťan

Pohlaví:

muž

Narození:

1836 - Země

Úmrtí:

1911 - Země

Povolání:

dramatik, libretista

Rodinný stav:

neznámý

 
Účinkování: TNG Disaster
 
Představitel: neznámé
 
Kariéra:
Byl to pozemský textař a libretista, který tvořil s hudebním skladatelem Arthurem S. Sullivanem. Psali satirické operety a byli velmi populární v 2. polovině 19. století. Jejich nejznámější díla jsou HMS Pinafore, Piráti z Pezance (The Pirates of PezanceMikádo (The Mikado).
2368 Doktorka Crusherová z USS Enterprise-D kapitána Picarda inscenovala na lodi Piráty z Penzance a přemluvila Geordiho La Forge, aby si vyzkoušel roli Generála. Než ale mohl zazpívat příslušnou píseň, střetla se Enterprise s fragmentem kvantového vlákna a všichni měli jiné starosti (viz epizoda TNG Disaster).
2375 Před svým dočasným přidělením na tajnou pozorovací základnu na Ba'ku ve Vřesovišti se nadporučík Dat z USS Enterprise-E kapitána Picarda připravoval na provedení HMS Pinafore. Když ho kapitán Picard a Worf vezli poškozeného střelbou na kapitánově jachtě, zpíval kapitán píseň z této operety, aby odvedl Datovu pozornost na tak dlouho, aby ho Worf přemohl.
Worf Gilberta ani Sullivana jako autory neznal, domníval se, že to jsou členové posádky, byl však schopen zpívat kapitánovi druhý hlas (viz film Star Trek: Insurrection).
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X