lcars
logo

Postavy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

T'Plana-Hath

Druh:

Vulkanec

Pohlaví:

žena

Narození:

neznámé

Úmrtí:

neznámé

Povolání:

filozof

Rodinný stav:

neznámý

 
Účinkování: film Star Trek: First Contact
 
Představitel: neznámé
 
Kariéra:
T'Plana-Hath byla významný vulkanský filozof. Je známá jako matka vulkanské filozofie. Vulkanci často citují její rčení: Logika je cement naší civilizace, s její pomocí se povznášíme nad chaos užívajíce rozumu jako průvodce.
2063 Její jméno nesla vulkanská vesmírná loď, která monitorovala Zemi a učinila první kontakt s Pozemšťany poté, co Zefram Cochrane dosáhl s pomocí posádky z USS Enterprise-E kapitána Picarda poprvé warp rychlosti (viz film Star Trek: First Contact).
2152 Není vyloučené, že vulkanská loď T'Plana zničená před tímto rokem neutronovou bouří třídy 5, nesla rovněž jméno této významné ženy (viz epizoda ENT The Catwalk).
2154 Její rčení bylo na Vulkanu natolik notoricky známé, že ho použil Arev / Syrran, když v poušti Výheň potkal kapitána Archera, který tvrdil, že je student vulkanské filozofie. Archer neuspěl při Arevově první otázce na Kiri-kin-thain první zákon metafyziky a ani na tuto jednodušší otázku nedokázal odpovědět (viz epizoda ENT The Forge).
2286 Dotaz na T'Planu-Hath položil počítač Spockovi, když testoval úspěšnost návratu jeho katry do jeho regenerovaného těla (viz film Star Trek IV: The Voyage Home).
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X