lcars
logo

Postavy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Taylorová Gillian dr.

Taylorová Gillian dr.
Druh:

Pozemšťan

Pohlaví:

žena

Narození:

cca 1955 - Země

Úmrtí:

neznámé

Povolání:

biolog

Rodinný stav:

svobodná

 
Účinkování: film Star Trek IV: The Voyage Home
 
Představitel: Catherine Hicks
 
Kariéra:
1986 Doktorka Gillian Taylorová byla zástupkyní Boba Briggse, ředitele Institutu pro výzkum kytovců v San Francisku, Země. Starala se zejména o dva keporkaky, George a Gracie, kteří tam byli vychováni a drženi v zajetí.
V Institutu se seznámila s admirálem Kirkem a Spockem, kteří přicestovali z budoucnosti a měli v úmyslu obě velryby unést do roku 2286, aby uchránili lidstvo před účinky sondy, která na Zemi nenašla velrybí civilizaci. Sice jim nevěřila, že jsou z budoucnosti, ale obrátila se ke Kirkovi s prosbou o pomoc, když byly velryby vypuštěny do volného oceánu, protože věděla, že jsou snadnou kořistí velrybářů. Na palubě klingonského dravce HMS Bounty (viz film Star Trek III: The Search for Spock) byla o své vůli převezena do roku 2286.
2286 Byla přidělena na vědeckou loď, protože ve 23. století byla jediná, kdo měl s velrybami zkušenosti. Ona sama musela dohnat 300 let nejen vědeckého, ale také technického, společenského a kulturního vývoje. O jejích dalších osudech bohužel nejsou k dispozici žádné informace (viz film Star Trek IV: The Voyage Home).
Doktorka Gillian Taylorová
Doktorka Gillian Taylorová
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X