lcars
logo

Postavy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Wells Herbert George

Druh:

Pozemšťan

Pohlaví:

muž

Narození:

Země

Úmrtí:

Země

Povolání:

spisovatel

Rodinný stav:

neznámý

 
Účinkování: DS9 Far Beyond the Stars
 
Představitel: neznámé
 
Kariéra:
H. G. Wells je jeden z nejvýznamnějších pozemských spisovatelů žánru science fiction. K jeho nejlepším dílům patří například Neviditelný muž (The Invisible Man), Stroj času (The Time Machine)Válka světů (The War of the Worlds).
1953 Kay Eatonová, autorka sci-fi povídek vycházejících v magazínu Incredible Tales (Neuvěřitelné příběhy) v New Yorku, Země, tvrdila svému manželovi Juliovi, že by Wellsovi chutnal White Rose Redi-Tea, první instantní čaj. Julius opáčil, že žádný Angličan, který si váží sám sebe, by se ho ani nedotkl (viz epizoda DS9 Far Beyond the Stars).
cca 2135 Wellsovy romány byly na Zemi stále populární. Komandér Charles Tucker z NX-01 Enterprise kapitána Archera četl Válku světů jako dítě (viz epizoda ENT Similitude).
2151 Časový agent Daniels řekl kapitánu Archerovi, že uvažuje o cestování časem jako o románu H. G. Wellse. Ve skutečnosti je to mnohem komplikovanější (viz epizoda ENT Shockwave).
2372 Když byla Amelia Earhartová probuzena ze stáze na planetě v Delta kvadrantu, nemohla uvěřit tomu, co slyšela o USS Voyager kapitána Janewayová. Cestování vesmírem považovala za čirou science-fiction, jak ji znala z románů Julese Vernea nebo H. G. Wellse (viz epizoda VOY The 37's).
2376 Když se kapitán Janewayová pokoušela přiblížit hologramu Michaelu Sullivanovi pro něj nepochopitelné jevy, zeptala se ho, jestli četl Stroj času. Sullivan to nečetl, ale pochopil, že posádka Voyageru přicestovala z budoucnosti, což byla z jeho pohledu pravda (viz epizoda VOY Spirit Folk).
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X